В Україні відчутно подорожчає хліб

Протягом 2017 року хліб в Україні істотно подорожчає. Таку думку висловлює більшість експертів. При цьому навіть високий урожай зернових не зможе стримати зростання цін.
Справа в тому, що ціни на хліб залежать не тільки від сировини, але і від інших факторів. Зокрема, вартість буханки хліба включає виплату зарплат, оплату газопостачання і електрики, а також податки.
Це означає, що до кінця року вартість хліба в Україні зросте приблизно на 30%. За словами експерта Асоціації постачальників торговельних мереж Олексія Дорошенко, з часом ціни на хліб зрівняються з європейськими. Дорошенко зазначив, що сьогодні вартість кілограма чорного хліба в Україні становить в середньому 21 гривню. При цьому кілограм чорного так званого «соціального» хліба можна купити і за 11,8 грн.
У той же час в Європі хліб коштує значно дорожче. Найдешевший чорний хліб можна знайти в Литві — 33,7 грн за кг. У Білорусі він обійдеться в 34,4 грн, в Естонії — 35,2 грн, в Польщі — 41,4 грн. Найдорожчий чорний хліб в Угорщині — 66,2 грн за кг.
Це означає, що вартість українського хліба буде поступово підтягуватися до мінімального європейського рівня. Відзначимо, що за даними експертів, ціни на хліб в Україні з початку року вже зросли на 15%.

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ

Варто подивитись:

Загрузка...