В Україні хочуть звузити автодороги у містах

У Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства знаходиться проект державної будівельної норми, в якій смуги руху в містах передбачені на рівні 3,0 м, житлових вулиць та проїздів – 2,75 м, магістральних доріг у великих містах – 3,5 м.
Чинними на сьогодні будівельними нормами ширина смуги руху передбачена: 3,75 м – для І та ІІ категорій дороги, 3,50 м – для ІІІ, 3,0 м – для IV, а для V категорії ширина проїзної частини передбачена на рівні 4,5 м без розділення її на смуги руху.
Разом з цим, у населених пунктах, в яких діє обмеження швидкості до 60 км/год, дозволяється звужувати ширину смуги руху до 3,25 м зі встановленням дорожних знаків.
Одночасно, «Укравтодором» розглядається питання зменшення швидкості руху при в’їзді в населені пункти шляхом влаштування засобів її примусового зниження. Для цього використовуватимуться шикани – послідовність тісних звивистих поворотів (зазвичай у формі літери «S») на трасі, що використовується на міських вулицях для цілеспрямованого уповільнення автомобілів.
Це питання зараз вивчається в частині розроблення проектних рішень.
За інформацією «Укравтодору», щорічно в Україні скоюється до 180 тисяч дорожньо-транспортних пригод, в яких гине до 5 тисяч осіб та травмуються близько 30 тисяч. До 80 % таких пригод стається в населених пунктах.
Основними причинами таких пригод є порушення водіями швидкісного режиму, що призводить до зіткнень та наїзду на пішоходів.
З метою покращення ситуації, урядом затверджено стратегію підвищення рівня безпеки дорожнього руху в Україні на період до 2020 року, одним із напрямків якої є зменшення швидкості в населених пунктах до 50 км/год.

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ

Варто подивитись:

Загрузка...