В Україні будуватимуть пологові з індивідуальними палатами

У проект нових державних будівельних норм щодо закладів охорони здоров’я пропонується внести низку важливих змін для проектування сучасних пологових будинків. Зокрема, пропонується проектувати лікарняні палати з розрахунку на одну маму (вагітну) з новонародженою дитиною.

Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

Нагадаємо, що раніше Мінрегіон також пропонував ввести низку змін у будівельні норми для проектування дитячих лікарень з сучасними окремими палатами для одночасного перебування дитини з батьками. Це комфорт маленьких пацієнтів та спокій їх батьків, які зможуть бути поряд зі своєю дитиною.

Довідка
ДБН В.2.2-10-2001 “Будинки і споруди. Заклади охорони здоров’я” поширюються на проектування нових і реконструкцію існуючих будинків і споруд усіх типів закладів охорони здоров’я незалежно від їх відомчого підпорядкування і форм власності, а також приміщень медичного призначення, вбудованих чи таких, що входять до складу інших типів будинків.
У проекті нових ДБН пропонується переглянути вимоги щодо:
– місткості лікарняних палат – як звичайних, так і для батьків з дітьми або мам та новонароджених;
– комфорту в палатах та забезпеченості їх санітарними кімнатами;
– спеціального обладнання для палат;
– інклюзивності медичних закладів;
– проектування службових приміщень для персоналу;
– влаштування публічного простору лікарень: вимоги до проектування холів, рецепції, приймального відділення, кафе, аптеки, місць для дитячих візків, зони очікування;
– рекуперації та вентиляції.
Проект нових ДБН розробляються за активної участі Міністерства охорони здоров’я України, фахівців галузі, експертів та громадськості.

Більше новин на: Яворів Інфо

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ

Варто подивитись:

Загрузка...