В Україні почали штрафувати викладачів за використання недержавної мови під час освітнього процесу

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь оштрафував на 3400 гривень викладача, доцента Національного авіаційного університету за використання недержавної мови під час освітнього процесу. Однак викладач ствержує, що став жертвою організованої провокації, повідомляють «Українські новини».

«7 вересня 2022 року, з 11:40 по 13:15 год., доцент застосовував недержавну мову під час освітнього процесу для студентів 3-го курсу Національного авіаційного університету, що є порушенням ст. 21 Закону України »Про забезпечення функціонування української мови як державної”, — йдеться в протоколі про адміністративне порушення, який склав 26 вересня 2022 року представник мовного омбудсмена Левчук Сергій Андрійович.

«Повідомляю, що проти мене була організвана провокація, в тому числі щодо дотримання мною норм закону «Про освіту…». Наголошую, що провокація організована на високому професійному рівні, а студенти — лише виконавці. Детальні матеріали додаються», — надав пояснення викладач.

У постанові Уповноваженого із захисту державної мови Тараса Креміня від 06.10.2022 зазначено: «визнати […] винним у вчиненні адміністративного порушення, передбаченого ч. 2 ст. 188 Кодексу України про адміністративне порушення та застосувати до нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 3400 гривень».

Нагадаємо, 16 липня набув чинності пп. 1 п. 7 розділу «Прикінцеві та перехідні положення» мовного закону, яким вводяться штрафи. З цієї дати мовний омбудсмен має право штрафувати посадових осіб органів держвлади та місцевого самоврядування, керівників та працівників підприємств, установ та організацій усіх форм власності, інших фізичних осіб, які порушили зазначений закон.

За результатами складеного протоколу про адміністративне правопорушення можливе рішення щодо стягнення у вигляді попередження або штрафу від 3400 до 8500 гривень, якщо порушення вчинено вперше, або від 8 500 до 11 900 гривень — за повторне впродовж року порушення.

Більше новин на: Яворів Інфо

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ