В Україні СІЗО хочуть розвантажити завдяки електронним браслетам

Міністерство юстиції України розробляє законодавчі зміни, які дозволять розширити практику застосування електронного моніторингу – носіння «електронного браслета» – і тим самим розвантажити пенітенціарні установи України. Про це інформує «Українська правда».

За словами заступника міністра юстиції Дениса Чернишова, зараз українські слідчі ізолятори заповнені в середньому на 85%, а Лук’янівське СІЗО – на 99%.

«Частково розвантажити слідчі ізолятори можливо за рахунок розширення практики застосування «електронного браслета». В установах пенітенціарної системи утримуються люди, засуджені за статтями, за якими в інших країнах тримання під вартою може бути замінено на іншу обмежувальну міру, зокрема, носіння «електронного браслета», – розповів Чернишов.

За словами заступника голови мін’юсту, впровадження такої практики в Україні заощадить кошти платників податків, розвантажить СІЗО і наблизить українську пенітенціарну систему до цивілізованої моделі.

Чернишов повідомив, що за допомогою міжнародних експертів з Норвегії, Литви та інших країн Мін’юст впритул зайнявся напрацюванням бази змін до законодавства щодо реалізації системи електронного моніторингу.

«Ми вивчаємо питання, як розширити практику застосування системи електронного моніторингу для більшого числа як підозрюваних у злочинах, так і засуджених», – зазначив заступник міністра.

За його словами, в інших країнах електронний моніторинг застосовується набагато ширше, ніж в Україні: за його допомогою продовжують контролювати людей після умовно-дострокового звільнення (УДЗ), також він застосовується по відношенню до, наприклад, педофілів і ґвалтівників, навіть після повного відбуття ними покарання.

Він також згадав про практику, коли суб’єкти електронного моніторингу за браслети самі і платять: «В США – це близько 20 доларів на добу, в країнах ЄС – в середньому близько 22 євро на добу».

Більше новин на: Яворів Інфо

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ