В Україні виявили п’ять різновидів COVID-19

В Україні циркулюють п’ять штамів коронавірусу походженням з Китаю.

Про це повідомляє Центр громадського здоров’я.

Наявність п’яти штамів підтвердила лабораторія Лондона, куди відправили 50 зразків, узятих у пацієнтів з дев’яти регіонів: Дніпропетровської, Донецької, Закарпатської, Івано-Франківської, Львівської, Харківської, Хмельницької і Чернівецької областей.

Результати показали приналежність вірусів, що циркулюють на території України , до глобальної генетичної лінії B, що походить з Китаю.

В Україні визначено генетичні варіанти: В1; В1.1; В1.1.1; В1.5 і В2.

В1 – віруси цієї групи належать до найчисельнішої групи вірусів, які циркулюють на території Європи та походять з Італії.
В1.1 – віруси генетичної лінії В1, які відрізняються трьома нуклеотидними замінами (SNPs 28881GA, 28882GA, 28883GC).
В1.1.1 – циркуляцію цих вірусів виявлено одночасно на території країн ЄС і Великої Британії.
В1.5 – віруси цієї групи належать до найчисельнішої групи вірусів, які циркулюють на території Європи та походять з Іспанії.
В2 – віруси цієї групи циркулюють у понад 57 країнах світу на 6 континентах.
Для відстеження змін вірусу з січня 2021 року референс-лабораторія ЦГЗ щомісяця буде направляти зразки на дослідження за кордон.

Раніше головний санітарний лікар Віктор Ляшко повідомив, що тест-системи на коронавірус, які використовують в Україні, здатні виявляти мутовану версію COVID-19. Він зазначив, що мутація коронавірусу – очікуване явище і це не привід для занепокоєння. Зараз у світі зафіксували близько 12 тисяч випадків мутованого коронавірусу.

Більше новин на: Яворів Інфо

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ