В Україні запустили проєкт «Мільйон дерев за 24 години»

В Україні стартував проєкт «1 000 000 дерев за 24 години». Проєкт має на меті привернути увагу до стану екосистеми України, а також є акцією, спрямованою на боротьбу з кліматичними змінами.

Про це йшлося під час пресконференції за участю організаторів проєкту – благодійного фонду «Озеленення України», СЕО Club Ukraine, а також представників Міндовкілля та Держлісагентства, що долучилися до проєкту, повідомляє Укрінформ.

«Міндовкілля разом з Агентством лісових ресурсів приєдналося до екологічної ініціативи благодійного фонду «Озеленення України» і СЕО Club Ukraine з висаджування 1 млн дерев за одну добу. Є різні опитування українців на тему, що їх найбільше хвилює. Питання екології, безумовно, важливі, але вони не входять у топ-5 і навіть в топ-10 питань, які хвилюють українців. І ця акція є спробою об’єднати зусилля влади, бізнесу, громадських активістів, екологів і простих громадян з висадки 1 млн дерев», – зазначив на пресконференції перший заступник міністра захисту довкілля та природних ресурсів Богдан Боруховський.

На його думку, висадка дерев – це найпростіший спосіб боротьби з кліматичними змінами, які відчувають всі.

«Ми як міністерство хочемо підкреслити, що кліматичні зміни є величезними загрозами, проти яких повинні згуртуватися всі українці, кожен повинен зробити свій внесок для боротьби зі змінами клімату», – додав Боруховський.

За словами представника Мінекології, попри те, що Держлісагентство проводить систематичні заходи з висаджування дерев, міністерство долучиться до акції громадських активістів, тим самим підкреслюючи важливість таких ініціатив.

Боруховський повідомив, що в межах проєкту 17 жовтня в Києві відбудеться висадка дерев у Національному природному парку «Голосіївський».

«Це будуть листяні породи, на місці санітарних рубок, які були проведені раніше. Приєднатися може кожен охочий», – анонсував заступник міністра.

За його словами, подальший догляд за висадженими деревами забезпечить Держлісагентство.

Як зазначають організатори проєкту, протягом останніх 500 років Україна втратила понад дві третини лісів і нині за лісистістю посідає передостаннє місце в Європі. Ліси в нашій державі займають приблизно 9 млн га, тобто 15% її території.

Знищення лісів призвело не лише до дефіциту деревини для промисловості України – почалися процеси, які можуть стати незворотними. Вже зараз великі території, насамперед на Півдні та Сході України, відчувають нестачу води, і це прискорює деградацію природного середовища.

На сьогодні, наприклад, у Києві при нормі насаджень 20 кв. м на людину не вистачає 918 га зелених насаджень, в Одесі при нормі 14,4 кв. м на людину не вистачає 770 га зелених насаджень, у Львові при нормі 17 кв. м на людину не вистачає 425 га зелених насаджень, в Ужгороді при нормі 10 кв. метрів на людину не вистачає 192 га зелених насаджень.

Висаджування 1 млн дерев в Україні – це частина глобальної ініціативи з висаджування дерев у 100 країнах світу.

Як повідомлялось, 21 березня 2020 року в рамках екопроєкту «Озеленення України» по всій країні було заплановано висадити понад 1 000 000 дерев за одну добу (24 години) і тим самим встановити рекорд України. Через карантин акцію було перенесено на осінь.

Більше новин на: Яворів Інфо

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ