Вчені підрахували коли Україна досягне піку епідемії

Пік епідемії коронавірусу в Україні очікується на 2-8 травня.

Про це свідчить прогноз робочої групи з математичного моделювання проблем, пов’язаних з епідемією коронавірусу SARS-CoV-2. Вона створена на базі Інституту проблем математичних машин і систем і включає фахівців Національної академії наук, Національної академії медичних наук і КНУ ім. Шевченка.

Вчені порахували, що Україна зараз рухається приблизно по такій самій траєкторії епідемії, як Польща і Швеція, за рахунок великої кількості хворих, які приїхали вже інфікованими.

Період подвоєння (нахил кривої) зараз приблизно дорівнює 8-10 днів і має тенденцію до збільшення (більш полога крива). Хоча траєкторії руху країн близькі, але Україна набагато раніше ввела карантин, коли були зареєстровані лише поодинокі випадки в окремих областях. Це вагомий стримувальний чинник зростання захворюваності на COVID-19.

Зростання кількості виявлених захворювань за день триватиме ще деякий час і вийде на пік тільки до 2-5 травня, якщо:
– будуть продовжені карантинні заходи в тому самому обсязі, що і зараз;
– не буде порушень карантину під час святкування Великодня.

Після досягнення піку захворювання кількість нових випадків поступово скорочуватиметься до кінця травня до медіанного значення 400 випадків (діапазон прогнозованих значень – 200-700).

Пік летальних випадків прогнозується на 3-8 травня, після чого почнеться зниження до медіанного значення 20 випадків (діапазон прогнозованих значень – 12-37).

Більше новин на: Яворів Інфо

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ

Варто подивитись:

Загрузка...