Від завтра у Львові офіційно вводять надзвичайну ситуацію

З 00.00 год 24 березня у Львові та області введено режим надзвичайної ситуації, відповідно до рішення обласної комісії з питань ТЕБ і НС.

Про це повідомив Андрій Садовий.

Що таке режим надзвичайної ситуації?
Надзвичайна ситуація – не надзвичайний стан.
Надзвичайні ситуації бувають природні, техногенні, соціальні і військові. Епідемія належить до природних.
Обставини, за яких вводять надзвичайну ситуацію, можуть призвести до виникнення загрози життю або здоров’ю населення, великої кількості загиблих і постраждалих, завдання значних матеріальних збитків, а також до неможливості проживання населення на такій території чи об’єкті (або здійснення там господарської діяльності).
Також надзвичайні ситуації діляться на об’єктові, місцеві, регіональні та державні.
Надзвичайний стан – це, за законодавчим визначенням, особливий правовий режим, під час якого органи влади отримують додаткові повноваження, а громадяни – певні обмеження конституційних прав.
Надзвичайний стан можуть вводити, коли ситуація охоплює всю територію держави чи є загроза насильницького захоплення влади і зміни конституційного ладу.

Хто вводить?
Про введення на окремій території надзвичайної ситуації можуть попросити місцеві органи влади. Таке рішення може ухвалити уряд. А коли ідеться про введення надзвичайного стану, то тут має бути указ президента, який підтримає Верховна Рада.
Поняття надзвичайної ситуації визначає Кодекс цивільного захисту України, а режим надзвичайного стану регулює Конституція України та Закон України про правовий режим надзвичайного стану.

Термін дії.
Обмежень за терміном дії на оголошення надзвичайної ситуації немає, а надзвичайний стан можуть ввести не більше, як на 30 діб, на окремих територіях – на 60.

Права та обов’язки громадян.
У нормативних документах щодо цивільного захисту населення ідеться, що громадяни мають право отримувати інформацію про надзвичайні ситуації або небезпечні події, що виникли або можуть виникнути, зокрема ця інформація має бути доступною для людей з вадами зору та слуху.
Також люди мають право бути забезпеченими засобами колективного та індивідуального захисту та повинні використовувати їх. Для захисту своїх прав у надзвичайній ситуації потрібно звертатись до органів влади.
Оскільки в українців суттєво зріс рівень тривоги, то нагадаємо, що в умовах надзвичайної ситуації вони мають право отримувати медичну допомогу, соціально-психологічну підтримку та медико-психологічну реабілітацію у разі отримання фізичних і психологічних травм.
Під час надзвичайної ситуації права і свободи громадян не обмежуються, але люди мають певні зобов’язання. Так, вони можуть долучатися до запобігання та ліквідації її наслідків у складі добровільних формувань цивільного захисту. Якщо залучення відбувається за трудовим договором – мають отримувати зарплату.
Громадяни зобов’язані дотримуватись правил поведінки у надзвичайних ситуаціях, зокрема ідеться про карантинні обмежувальні заходи. Також під час епідемії має відбуватись виявлення та госпіталізація хворих, розміщення на карантин контактних осіб, дезінфекція територій.

Додамо, карантинні обмежувальні заходи, яких усі мають дотримуватись, передбачають зупинення навчання в усіх закладах освіти, призупинення роботи закладів торгівлі та громадського харчування, та, за можливості, переведення працівників установ та організацій на дистанційну роботу.

Більше новин на: Яворів Інфо

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ