Вимагають кримінальної відповідальності за заперечення Голодомору

Вчора, 5 грудня 2017 року, депутати Львівської облради звернулись до Верховної Ради України щодо встановлення кримінальної відповідальності за заперечення Голодомору. Таке рішення депутати ухвалили на сесії з ініціативи фракції ВО “Свобода”.
У зверненні, зокрема, йдеться:
“28 листопада 2006 року був ухвалений Закон України “Про Голодомор 1932‒1933 років в Україні” № 376-V, згідно з яким Голодомор 1932-1933 років в Україні відповідно до Конвенції від 9 грудня 1948 року про запобігання злочину геноциду та покарання за нього було визнано цілеспрямованим актом масового знищення людей, геноцидом Українського народу.
Оцінки цієї жахливої події як геноциду ґрунтуються на великому масиві наукових досліджень, сотнях тисяч архівних документів та спогадів тих, хто вижив під час Голодомору. За даними дослідників сукупні демографічні втрати внаслідок Голодомору становлять понад 10 мільйонів осіб.
Законом встановлено, що публічне заперечення Голодомору 1932-1933 років в Україні визнається наругою над пам’яттю мільйонів жертв Голодомору, приниженням гідності Українського народу і є протиправним.
У цьому контексті слід акцентувати увагу на тому, що як в Україні, так і за її межами, відбуваються провокативні за своєю суттю спроби заперечити Голодомор та виправдати його організаторів. Ініціатором і головним натхненником заперечення Голодомору є, насамперед, Російська Федерація, яка, декларуючи себе правонаступницею СРСР, всіляко намагається виправдати злочини тоталітарного комуністичного режиму.
Враховуючи все вищевикладене, зокрема, систематичні атаки Російської Федерації на інформаційний простір України у рамках “гібридної війни” проти нашої держави, можна констатувати, що постала нагальна потреба у встановленні кримінальної відповідальності за заперечення Голодомору.
Беручи до уваги вищевикладене, ми, депутати Львівської обласної ради, просимо підтримати законопроект № 7343 від 28.11.2017 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України” (щодо кримінальної відповідальності за заперечення Голодомору)”, яким передбачається доповнення Кримінального кодексу України новою статтею 4421. “Публічне заперечення Голодомору 1932 ‒ 1933 років в Україні, як геноциду українського народу”, де зазначається, що публічне заперечення Голодомору 1932 ‒ 1933 років в Україні, як геноциду українського народу, а так само виготовлення і розповсюдження матеріалів з таким запереченням карається штрафом від трьох до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк до п’яти років”.

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ

Варто подивитись:

Загрузка...