Внутрішньо переміщені особи можуть звертатися за продовженням або припиненням соціальної допомоги через «Дію»

Внутрішньо переміщені особи можуть звертатися за продовженням або припиненням соціальної допомоги через «Дію». Вони також мають право отримати щомісячну адресну допомогу для покриття витрат на проживання, зокрема оплати житлово-комунальних послуг.

Продовжити отримання грошових виплат тепер можна за електронною заявою. Досі внутрішньо переміщені особи щопівроку повинні були збирати документи для того, щоб продовжити призначення грошової допомоги чи повідомити про зміни та припинити її. Тепер це можна зробити через “Дію”.

«Оформлення документів для призначення чи припинення виплати «онлайн» за допомогою порталу «Дія» – зручний інструмент для внутрішньо переміщених осіб, які мають можливість будь-коли звернутись за відповідною допомогою» – зазначив заступник начальника управління соціальних гарантій департаменту соціального захисту населення Львівської ОДА Василь Гельбич.

Виплату надають людям, які переїхали з тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях, Автономній Республіці Крим і м. Севастополі. А також населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення.

Крім того, виплату отримають: особи, житло яких зруйновано або стало непридатним для проживання внаслідок проведення антитерористичної операції; діти ВПО, які народилися після дати початку проведення АТО, тимчасової окупації, та які взяті на облік у структурних підрозділах з питань соціального захисту населення з дня звернення за її призначенням по місяць зняття з такого обліку включно, але не більше ніж на пів року.

Грошову допомогу призначають на сім’ю та виплачують одному з її членів за умови надання письмової згоди про виплату йому грошової допомоги від інших членів сім’ї у таких розмірах:

для осіб, які отримують пенсію, дітей, студентів денної форми навчання закладів вищої освіти та учнів закладів професійно-технічної освіти, які мають 18 років (до закінчення закладів освіти, але не довше ніж до досягнення ними 23 років) – 1000 гривень на одну особу (члена сім’ї);
для осіб з інвалідністю I групи та дітей з інвалідністю – 130 % прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (з 1 січня 2022 року – 2500 тис.);
для осіб з інвалідністю II групи – 115 % прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (2200 тис.);
для осіб з інвалідністю III групи – прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність (1930 грн);
для працездатних осіб – 442 гривні на одну особу (члена сім’ї).
Загальний розмір допомоги на сім’ю розраховується як сума розмірів допомоги на кожного члена сім’ї та не може перевищувати 3000 гривень, для сім’ї, до складу якої входять особи з інвалідністю або діти з інвалідністю, – 3400 гривень, для багатодітної сім’ї – 5000 гривень.

Також, як і раніше, залишається можливість звернутись за продовженням або припиненням адресної допомоги для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг через органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування з питань соціального захисту населення, а також ЦНАПи.

Станом на 1 лютого поточного року в області на обліку органів соціального захисту населення області перебуває близько 11 700 внутрішньо переміщених осіб, з них понад 3200 одержують зазначену виплату.

Більше новин на: Яворів Інфо

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ