Всесвітній день нирки

Сьогодні, 9 березня – Всесвітній день нирки.
Всесвітній день нирки – глобальна профілактична інформаційна кампанія, що фокусується на важливості нирок, а також відповідних заходах щодо зниження захворюваності на патологію нирок і зменшення її негативного впливу на здоров’я у світовому масштабі. Офіційно Всесвітній день нирки припадає на другий четвер березня і проводиться щороку в понад 100 країнах світу.
Тема Всесвітнього дня нирки 2017 року – «Хвороби нирок та ожиріння», отже, цьогоріч підвищена увага приділяється профілактиці, своєчасній діагностиці та правильному лікуванню захворювань нирок у осіб з надлишковою вагою. Ожиріння призводить до цілої низки хвороб, зокрема таких, що уражають нирки, тому людям з індексом маси тіла понад 30 кг/м2 слід регулярно проводити обстеження на виявлення патології нирок.
Не тільки в нашій країні, але й у всьому світі з кожним роком стає більше пацієнтів, що потребують лікування методами замісної ниркової терапії (гемодіаліз, перитонеальний діаліз, трансплантація донорської нирки). Дослідження показують, що приблизно кожен десятий дорослий має одну з форм уражень нирок. Найбільш поширеними та нерідко прихованими формами хронічних хвороб нирок є діабетична та гіпертензивна нефропатія, ішемічна хвороба нирок. Лікарі наголошують на простих і доступних методах ранньої діагностики, що дозволяють виявити патологію на стадії безсимптомного перебігу.
Як зберегти здорові нирки?
1. Не зловживати сіллю та м’ясом.
2. Контролювати вагу. Вживати багато овочів та фруктів, обмежити висококалорійні продукти і виключити з раціону консерви.
3. Пити більше рідини (вода, зелений чай, ниркові фіточаї, натуральні морси, компоти) – 2-3 літри на день, особливо в спекотний період року.
4. Не палити, не зловживати алкоголем.
5. Регулярно займатися фізкультурою, для нирок це не менш важливо, ніж для серця. Більше рухатися.
6. Не зловживати знеболюючими засобами, сечогінними препаратами. Особливо без призначення лікаря!
7. Захистити себе від контактів з органічними розчинниками і важкими металами, інсектицидами та фунгіцидами. За необхідності користуватися захисними засобами.
8. Не зловживати перебуванням на сонці, не допускати переохолодження поперекової ділянки, органів тазу, ніг.
9. Контролювати артеріальний тиск, рівень цукру і холестерину крові.
10. Регулярно проходити медичні обстеження, які дозволяють оцінити стан нирок (загальний аналіз сечі, креатинін крові, УЗД – 1 раз на рік).

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ

Варто подивитись:

Загрузка...