В’язні у виправних колоніях на Львівщині не отримують належної медичної допомоги

Прокуратура області провела низку перевірок щодо дотримання прав засуджених на належне медичне обслуговування. У ході перевірок в діяльності медичних частин установ виконання покарань області та міжобласної багатопрофільної лікарні для засуджених при Львівській УВП №19 виявлено низку порушень вимог законодавства.
Не в повній мірі отримують медичну допомогу в’язні, хворі на ВІЛ / СНІД. Так, встановлено, що в ряді випадків упродовж тривалого часу засудженим не проводилися необхідні обстеження з виявлення у них ВІЛ-інфекції, що може призвести до несвоєчасного лікування таких хворих.
У переважній більшості виправних установ прокурорами виявлено ліки без сертифікатів виробника, з простроченим терміном придатності, або які є забороненими для реалізації, зберігання та застосування.
Поруч з цим, виявлено факти неналежного виконання лікарями міжобласної багатопрофільної лікарні для засуджених при Львівській УВП №19 своїх службових обов’язків, що спричинило до смерті хворих в’язнів.
Вказане стало підставою для реєстрації 2 кримінальних проваджень за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.140 КК України (неналежне виконання професійних обов’язків медичним працівником).
Загалом, за результатами проведених перевірок органами прокуратури Львівської області внесено 7 вказівок, 2 з яких керівництву Західного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції та Департаменту охорони здоров’я Львівської обласної державної адміністрації, які перебувають на розгляді.

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ

Варто подивитись:

Загрузка...