Як обрати професію

Більше половини людей працюють зовсім не за фахом. Як вибрати професію, щоб ходити на роботу із задоволенням? Чи правда, що підлітки вважають за краще гаджети і ніхто не хоче працювати руками? Чи нормально, коли дитина змінює десять різних гуртків і секцій за рік?

Профорієнтація — тривалий процес. Зазвичай у нас використовують для цього тести як спосіб для ледачих. Правильний процес вибору майбутньої професії відбувається в кілька етапів.

На першому етапі батькам потрібно допомогти дітям з першого по четвертий клас зрозуміти, які бувають професії. «Як називається той, хто робить тобі зачіску? Хто продає тобі фрукти в магазині? Ким працюють тато і мама? »- і так далі.

Другий етап — з п’ятого по сьомий клас. Зазвичай діти в цьому віці активно випробовують себе під час різних занять. Пішов на один гурток, не сподобалося, кинув. Спробував другий, теж не підійшло. Через якийсь час мама починає обурюватися: «Що ти мене ганьбиш, не можеш довести жодну справа до кінця?» І ось такі зауваження батьків — це найгірше, що може бути. Завдання батьків в цьому віці — не тільки показати дитині світ професій, а й дати можливість протестить себе всюди, де тільки можна. Нехай дитина відповість собі на питання: «В чому я крутий? Що у мене добре виходить? »

Якщо син або дочка спробували себе в чомусь, і їм це не сподобалося, — прекрасно! Тепер ми знаємо, що дитині це не підходить, можемо йти далі.

Третій етап — діти з сьомого по дев’ятий клас. На цьому етапі дитині потрібно добре розуміти, які у неї сильні сторони, заглиблюватися в професії, знати, які навички потрібні конкретним фахівцям, дивитися на свої навички як на професійні. «Мені подобається малювати. Де я можу це застосувати? Які є пов’язані з малюванням професії? »

До дев’ятого класу дитина вже зрозуміє, які у неї сильні сторони, в яких професіях вона зможе заробляти і реалізувати себе. Тоді учень робить вибір: йти в училище, коледж або продовжити навчання в десятому класі і вступати до університету. До цього моменту дитина вже готова сформулювати своє бажання, наприклад: «Хочу бути 3D-дизайнером».

Що ще може допомогти з вибором професії? Екскурсії на підприємства і компанії різних сфер діяльності. Наш центр Shamrock проводить для підлітків зустрічі з різними фахівцями. Можна порекомендувати дивитися відео в Ютубі, де представники різних професій розповідають про те, чим вони займаються. Попросіть своїх друзів і родичів розповісти дитині про їхні спеціальності і те, чим вони займаються на роботі.

У деяких дорослих є побоювання, мовляв, діти зараз настільки захоплені гаджетами, що ніхто з них не стане вибирати професії, в яких потрібна ручна праця. Не думаю, що це так. Є люди різного типу, для деяких важливо щось робити руками, такі діти хочуть стати кухарями, перукарями і так далі. Близько 30% учнів в минулому році вибрали для себе професійно-технічну освіту. Решта вирішили вчитися в університетах. Більшість — на філологів, юристів, менеджерів, фахівців з туризму. При цьому статистика говорить, що у нас в країні 58% людей ніколи не працювали за своєю спеціальністю.

Вибір університету важливий і впливає на майбутнє. Вуз потрібно вибирати хороший. Наприклад, більше сотні університетів у нас в країні мають ліцензії на підготовку за фахом «міжнародні відносини». В реальності всього з десять дають нормальну базу по цій спеціальності. Тому спочатку потрібно вибрати напрямок, а потім — свій університет.

Якщо є бажання вчитися за кордоном, до цього варто готуватися заздалегідь — вчити мову, знайомитися з країною. Англійська взагалі обов’язковий для кожного, а ось над другою іноземною пропоную подумати. Наприклад, логіст зі знанням англійської буде заробляти 20 тисяч гривень на місяць. А якщо він знає китайську — то близько 50.

Важливо планувати своє життя разом з професією, ставлячи собі різні питання. Де я буду жити? Якщо в своєму регіоні, то які зарплати у фахівців мого напрямку в моєму регіоні? А може, я переїду в іншу країну? Хто будуть мої роботодавці — українські чи закордонні компанії? Чи потрібно мені власне житло в моєму місті чи я буду часто переїжджати і орендувати квартиру?

Більше новин на: Яворів Інфо

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ

Варто подивитись:

Загрузка...