Як отримати дозвіл на викиди забруднювальних речовин в атмосферне повітря

Для отримання дозволу на викиди суб’єктам господарювання необхідно звернутись в ЦНАП.

Дозвіл на викиди – це документ дозвільного характеру у сфері охорони атмосферного повітря, який надає право суб’єктам господарювання експлуатувати об’єкти, з яких надходять в атмосферне повітря забруднювальні речовин.

Відповідно Закону України «Про охорону атмосферного повітря» є вичерпний перелік документів необхідних для одержання дозволу на викиди. Механізм отримання регулюється Порядком проведення робіт, пов’язаних з видачею дозволів на викиди забруднювальних речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, обліку суб’єктів господарювання, які отримали такі дозволи (далі – Порядок), затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 13.03.2002 №302 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 24.01.2023 №63).

«Отримавши дозвіл, підприємство зобов’язане дотримуватися всіх зазначених у ньому умов та не перевищувати встановлених нормативів викиди забруднювальних речовин. Дозволи на викиди таких речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, які надає наш департамент – це важливий процес, який дозволяє врахувати інтереси бізнесу-держави-громадськості», – зазначає заступниця директора департаменту екології та природних ресурсів Ганна Башта.

Для отримання дозволу на викиди суб’єктам господарювання необхідно звернутись в ЦНАП м. Львова надавши заяву та пакет документів визначених статтею 11-1 ЗУ «Про охорону атмосферного повітря»:

документи, в яких обґрунтовуються обсяги викидів забруднювальних речовин;
відомості, що підтверджують факт та дату опублікування в місцевих друкованих засобах масової інформації повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди;
відомості щодо наявності висновку з оцінки впливу на довкілля;
повідомлення облдержадміністрації про наявність або відсутність зауважень громадськості щодо видачі суб’єкту господарювання дозволу на викиди.

Більше новин на: Яворів Інфо

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ