Як зменшити ризик появи діабету?

Важливо вести здоровий спосіб життя, який важливу роль відіграє у попередженні розвитку діабету.

Ми часто чуємо, що здоровий спосіб життя – універсальна пігулка від усіх хвороб. Відчути це на власному досвіді не завжди вдається з першого разу. Втім, люди, які вже перейшли на цю світлу сторону, залишаються там назавжди.

Здебільшого механізм дії здорового способу життя працює як профілактика та запобігання багатьох захворювань. Поява та розвиток цих хвороб саме й впливають на якість та тривалість життя. Одна з них – діабет 2 типу. За даними ВООЗ, захворюваність на цю хворобу у світі постійно зростає. Окрім генетичних факторів, великий внесок в це роблять чинники, що пов’язані зі стилем життя – малорухлівість, незбалансоване харчування та наявність надмірної ваги.

Власне здоровий спосіб життя може допомогти попередити розвиток діабету і навіть сповільнити прогресування хвороби. Досягти цього можна саме завдяки зміні раціону харчування та достатньому рівню фізичної активності.

Як змінити свій раціон, щоб зменшити ризики появи діабету:
– Зменшуйте споживання або взагалі відмовтесь від добавок цукру та попередньо оброблених продуктів харчування, включно з обробленими зерновими продуктами (мука вищого сорту, білий рис). Краще – замініть на цільнозернові.
– Збільшуйте споживання клітковини – овочів та фруктів. Фрукти та овочі, які не містять крохмалю, повинні складати щонайменше половину щоденного раціону.
– Бобові культури (сочевиця, боби, нут, горох) також містять багато клітковини та корисного для здоров’я рослинного білка. Люди, які їдять багато продуктів з високим вмістом клітковини, як правило, з’їдають менше калорій, не набирають надмірної ваги, а отже мають менший ризик розвитку діабету.
Якщо плануєте змінити харчові звички, то в цій справі вам допоможе ваш лікар. Він може якнайкраще проаналізувати ваші звички, допомогти порадами та підтримувати в ризикованих ситуаціях.

Більше новин на: Яворів Інфо

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ