За тиждень на Львівщині на грип захворіло майже 15 тис. мешканців

За 10 тиждень 2020 року епідемічного сезону захворюваності на грип та ГРВІ в період з 2 по 8 березня в області захворіло на гострі респіраторні інфекції14 974 осіб.
Про це повідомляє Львівський обласний лабораторний центр.

Це на 1236 випадків більше, ніж за попередній тиждень. Епідемічна активність грипу та ГРВІ знаходиться на середньому рівні.

На 15 адмінтериторіях зафіксовано перевищення епідемічного порогу: Буський, Дрогобицький, Жидачівський, Жовківський, Кам’янка-Бузький, Миколаївський, Перемишлянський, Пустомитівський, Радехівський, Сколівський Ст.Самбірський, Турківський райони, міста Самбір, Червоноград, Борислав. Питома вага дітей, що захворіли, до 17 років становить 57,3% (8 583 осіб).

У Львівській області зареєстровано 4 летальні випадки від грипу серед дорослих віком 30- 64 роки – 2 випадки та старші 65 років – 2 випадки. Люди звернулись за медичною допомогою на 3-4-й день захворювання. Стан ускладнився через наявність супутніх захворювань – цукрового діабету, хвороб серцево-судинної системи та нирок.

Профілактика
Найкращий спосіб вберегтися від сезонного грипу — щорічна вакцинація. За тиждень у Львівській області отримали щеплення проти грипу 30 осіб, в т.ч. з групи ризику 20 осіб. Спочатку епідсезону у Львівській області щеплено проти грипу 12 080 осіб.
Як захиститися від грипу? Нагадуємо ефективні методи щоденної профілактики, застосування яких знизить ризик захворіти:
1. Намагайтеся якнайменше перебувати поряд із людьми, які хворіють на застуду, мають нежить або кашель. Якщо захворіли ви, тримайте дистанцію поруч з іншими, щоб вберегти їх від хвороби. Уникайте місць скупчення людей, масових заходів. Одягайтеся по погоді. Стежте, щоб ноги не промокали, одежа захищала від холоду і вітру, носіть теплий головний убір та рукавички.
2. Захворіли — лишайтеся вдома. Якщо можливо, візьміть вихідний з роботи або навчання. Грип та простудні інфекції швидко передаються іншим, тож перебування хворого в людних місцях сприятиме поширенню інфекції.
3. Прикривайте ніс та рот під час кашлю та чхання ніс та рот ліктем або серветкою — це знизить ймовірність передачі інфекції іншим.
4. Часте миття рук допоможе захиститися від мікробів. Якщо поруч немає води та мила, використовуйте спреї для рук на спиртовій основі.
5. Намагайтеся не торкатися руками обличчя. Очі, рот та ніс для мікробів, як вхідні двері. На руках дуже багато мікробів та вірусів, торкаючись ними обличчя ви збільшуєте шанси потрапляння їх в організм.
6. Привчіть себе до корисних звичок. Ретельно очистіть та продезінфікуйте поверхню, до якої часто торкаєтеся вдома, на роботі або в навчальних закладах. Регулярно провітрюйте приміщення. Це особливо важливо, якщо в приміщенні перебуває хворий. Стежте за достатньою тривалістю сну, будьте фізично активними, уникайте стресу, пийте багато води та харчуйтеся поживною вітамінізованою їжею.
7. Якщо Ви захворіли – не потрібно займатись самолікуванням, зверніться до свого сімейного лікаря. Тільки лікар зможе правильно оцінити важкість стану, поставити діагноз та призначити правильне лікування.

Більше новин на: Яворів Інфо

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ

Варто подивитись:

Загрузка...