За тиждень на Львівщині на кір захворіли 625 людей: стаціонари переповнені

За повідомленням Львівського обласного лабораторного центру, на Львівщині за тиждень зареєстровано 625 випадків кору. Серед захворілих – 430 дітей до 17 років: це 68,8%.

«Найбільше випадків зареєстровано у віковій групі 5-9 років, а 73,7% хворих дітей не мають щеплень проти кору. Госпіталізовано з діагнозом кір в інфекційні стаціонари області 376 людей (60,2%), зокрема 232 дітей віком до 17 років», – повідомляє головна епідеміологиня області Наталія Тімко.

Вона зазначає, що кількість госпіталізованих не дозволяє гарантувати кожному комфортні умови перебування в лікарні, адже стаціонари – не гумові.

Наталія Тімко додає, що лікування потрібно організувати так, щоб хворі з проносом і ангіною не зустріли хворих на кір. Окрім того, є хворі з важкою формою вітрянки, які потребують ізольованих умов.

«Ми не відмовляємо хворим у госпіталізації. Але під час спалаху можна жертвувати комфортом, і кожному хворому ніхто не гарантує одномісної палати. Головне – надати медичну допомогу. Спалах – це надзвичайна ситуація, що потребує розуміння. Був вибір – два щеплення і комфорт в домашніх умовах», – пояснює епідеміологиня.

Зазначимо, Львівщина є одним з лідерів в Україні за кількістю захворілих на кір. Торік з цією хворобою обліковано понад 10 тисяч людей. Від кору немає специфічного лікування, але хвороба може призводити до важких ускладнень, подекуди – летальних. Єдиний спосіб попередити захворювання – зробити щеплення.

Більше новин на: Яворів Інфо

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ

Варто подивитись:

Загрузка...