Завершення воєнного стану: Порошенко збирає РНБО

Сьогодні, 26 грудня 2018 року, під головуванням президента Петра Порошенка відбудеться засідання Ради національної безпеки та оборони (РНБО). На ньому підіб’ють підсумки воєнного стану.

Дія воєнного стану має завершитись 26 грудня о 14 годині
Заборона на в’їзд росіянам і перенесення футбольних матчів. Головні події воєнного стану, але за потреби може продовжитись іще на один місяць.

«Здається логічним і чесним перед країною провести в день завершення воєнного стану окреме засідання ВР. Розібратись, чи є потреба в продовженні, чи мета вже досягнута. Що саме було зроблено. Які висновки. Заслухати звіт воєнного керівництва. Продемонструвати українцям, кінець кінцем, що це все було серйозно і єдиний в країні Парламент відчуває відповідальність і працює в цей історичний момент», — повідомив нардеп Леонід Ємець на своїй сторінці у Facebook. Він зазначив, що для проведення засідання необхідно 150 підписів.

«Я б наполягав на закритому засідання, бо інформація, яку будуть оголошувати на засіданні РНБО, буде публічною, в тому числі доступна нашому ворогу, а ми як депутати маємо доступ до державної таємниці», — пояснив він.

На засіданні підбиватимуть результати воєнного стану в Україні.

«Звіт має бути перед парламентом… Я вважаю неправильно, коли парламент розбігся, хто куди, а РНБО буде звітувати перед українським народом», — додав він.

Воєнний стан ввели місяць тому після того, як 25 листопада Росія вперше відкрито використала зброю проти України — військові РФ обстріляли українські кораблі «Бердянськ», «Нікополь» та буксир «Яни Капу» в Керченській протоці й захопили в полон 24 українських моряки. Троє з них отримали поранення.
Воєнний стан діяв у 10 областях: Чернігівській, Вінницькій, Донецькій, Луганській, Миколаївській, Сумській, Одеській, Харківській, Запорізькій та Херсонській, а також у внутрішніх водах Азово-Керченської акваторії.

Більше новин на: Яворів Інфо

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ