11-та нічна піша проща до Страдчу

Ввечері, з 25 на 26 березня 2017 р., відбулась 11-та нічна піша проща мігрантів та їх родин. Від Архикатедрального Собору Святого Юра вирушила піша проща до відпустового місця «Страдецька гора» у с. Страдч Яворівського району.
В прощі взяло участь майже 300 осіб. Цьогоріч серед прочан було багато молоді. Учасники прибули з різних міст – зі Львова, з Дрогобича і Дрогобицького району, з Луцька, Івано-Франківська, навіть з Білої Церкви, та інших містечок і сіл.
Розпочалась Проща ще у Соборі Св. Юра. Прочани помолилися Молебень до Обручника Йосифа. Очолив Богослужіння о. Тарас Фітьо – голова Комісії родини Львівської Архиєпархії, духівник прощі.
Помолившись біля пам’ятника праведному митрополиту Андрею Шептицькому і отримавши символічне благословення Великого Митрополита, паломники вирушили у напрямку Страдчу.
Супроводжувала ходу поліція не лише на авто, також поліцейські приєдналися до прочан і йшли разом з усіма, створюючи зручності і безпеку на дорозі.
По дорозі була велика зупинка в с. Рясна-Руська, Яворівського району. Радо зустріли подорожніх в храмі св. Дмитрія настоятель о. Зіновій Курилець з о.Володимиром та парафіянами. Разом молилися молебень до Богородиці. Потім гостинно запросили усіх на чай, каву і солодощі в місцеву школу. Тут прочани поділилися на групи, спілкувалися, обговорювали уривок з Святого Письма, свої намірення на прощу.
Після короткого відпочинку і відновлення сил рушили далі. Йти було не легко, бо раптово почала різко мінятися погода: падав дощ, сніг і навіть град, намокло взуття і одяг. Проте, коли прийшли на святе місце – випогодилося, на радість усім паломникам.
О 6.00 год. – розпочалася Божественна літургія, яку провадив о. Тарас, а всіх бажаючих сповідали отці зі Страдецького храму.
Після літургії всі разом ще молилися хресну дорогу по святій Страдецькій горі. Молилися до Матінки Божої у Страдецькій печерній церкві. Замучені, але щасливі роз’їжджалися по домівках з наміром повернутися наступного року.
Організатори пішої прощі – Комісія родини Львівської Архиєпархії разом з Референтурою у справах мігрантів та іммігрантів ЛА УГКЦ, зокрема п. Марія Гапук.

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ

Варто подивитись:

Загрузка...