Борщівник «захопив» 76 га Яворівщини

З початку року на Львівщині знищили борщівника Сосновського на площі 42 га. Найбільші осередки борщівника зафіксували у Турківському (219 га), Старосамбірському (116 га), Яворівському (76 га) та Стрийському (70га) районах.
Департамент екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації моніторить поширення цієї рослини та вживає заходів боротьби з борщівником Сосновського на території області: знищує рослини на полях, вздовж берегів річок та транспортних шляхів.
Борщівник негативно впливає на біорізноманіття. Він доволі агресивно витісняє місцеві види не лише трав’яних, а й деревних порід, монополізує територію.
У Департаменті екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації застерігають: якщо борщівник Сосновського росте поряд, намагайтеся його знищити, але не забувайте:
– ніколи не ведіть боротьбу, не захистивши шкіру та очі, адже від моменту потрапляння соку на шкіру до виникнення хімічного опіку може пройти значний період часу;
– пам’ятайте, сік борщівника стає небезпечним і здатним спричиняти опіки під дією сонячних променів;
– найкращими методами боротьби з борщівником є скошування в період цвітіння двічі на рік, оскільки після першого скошування зазвичай відбувається регенерація рослини та повторне цвітіння;
– ефективним також є зрізання лопатою основи борщівника на рівні близько 10 см нижче рівня ґрунту, найкраще і найлегше робити це навесні.

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ

Варто подивитись:

Загрузка...