Цього тижня Україна перейде на літній час

У 2017-му році перехід на літній час відбудеться у ніч з 25-го на 26-те березня. Стрілки годинника потрібно буде перевести на годину вперед о 3:00 ранку. Це означає, що вставати і лягати спати з цього моменту доведеться на годину раніше.
Це чергова порція стресу в і без того не простому житті українців. Для того, щоб впоратися з нею, варто вдатися до декількох простих кроків.
Свіже повітря. Піші прогулянки повинні стати невіддільною частиною вашого способу життя як мінімум за тиждень до переведення стрілок на літній час. Хоча, зрозуміло, піші прогулянки можуть і повинні бути частиною здорового способу життя будь-якої людини незалежно від пори року.
Лягайте раніше. Постарайтеся лягати спати раніше приблизно за тиждень до запланованого переведення стрілок годинника на літній час. Це дасть організму можливість адаптуватися до зсуву в розпорядку дня.
У цей період також не завадить денний сон, якщо, звичайно, ваш спосіб життя дозволяє такі вільності.
Знижуйте навантаження. Постарайтеся знизити робочі навантаження і стрес напередодні переведення годинника і перші тижні після цього. Американські дослідники з’ясували, що в перші дні після переведення стрілок на літній час кількість нещасних випадків на виробництвах зростає на 5%
Дайте вашому організму пристосуватися до нового розпорядку дня. Особливо це актуально для літніх людей і тих, хто страждає від захворювань серцево-судинної системи. Ризик інсультів після переходу на літній час зростає на 8%, з’ясували дослідники із Фінляндії. Спортсменам варто також уникати пікових навантажень на тренуваннях в період переходу на літній час.
Стежте за харчуванням. Те, що ми їмо, має фундаментальний вплив на те, як ми себе почуваємо. Постарайтеся не посилювати стрес, який викликає в організмі перехід на літній час, додатковим стресом від неправильного харчування. Виключіть з раціону жирну і гостру їжу, не налягайте на солодощі. В цей період року майже відсутні натуральні овочі з вітамінами, тому не зашкодять вітаміни в таблетках.
Деякі медики рекомендують у цей час пити зелений чай, щоб підтримувати організм в тонусі.
Не сідайте за кермо. Це може прозвучати зовсім вже недоречно, але в перші дні після переведення годинників невпевненим у собі водіям варто уникати поїздок за кермом.

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ