День українського добровольця

День українського добровольця — свято, що відзначається в Україні 14 березня.
День установлений 17 січня 2017 року Верховною Радою України з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві, посиленню суспільної уваги та турботи до учасників добровольчих формувань та на підтримку ініціативи громадськості.
За відповідну постанову №4261 «Про встановлення Дня українського добровольця» на пленарному засіданні українського парламенту проголосував 231 народний депутат.
Постановою рекомендовано Кабінету Міністрів розробити із залученням громадськості, а також активних учасників добровольчих формувань, які брали участь у Революції гідності (листопад 2013 року – лютий 2014 року), та затвердити у місячний строк з дня прийняття постанови комплексний план заходів з відзначення на державному рівні Дня українського добровольця. Зокрема передбачено проведення щороку заходів із належного вшанування подвигу українських добровольців; проведення у навчальних закладах, військових частинах, закладах культури тематичних заходів, бесід про масові акції громадського протесту в Україні, що відбувалися у листопаді 2013 року – лютому 2014 року, та про участь в них добровольчих формувань.
Коли почалась агресія Росії проти України – тисячі відданих українських синів і дочок шукали можливості йти добровольцями на фронт.
Вчителі, лікарі, студенти, підприємці, айтішники – сотні майданівців – замість того, щоб після багатомісячних боїв у Києві поїхати по домівках, рушили з барикад Майдану на дальні барикади Донбасу боронити незалежність України та стали ідеологічною основою нової української армії.
Свято передбачає проведення у навчальних закладах, військових частинах і культурних закладах тематичних заходів із залученням громадськості та активних учасників добровольчих формувань по Україні Зокрема, планується, що прозвучать спогади про події Революції Гідності.
День українського добровольця стане однією з основ, на якій будуть зростати і гартуватись нові покоління вільних українців. Рішенням Верховної Ради закарбували навіки героїзм українських лицарів.

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ

Варто подивитись:

Загрузка...