Ікона, яку вилучили митники, має історичну і мистецьку цінність

Експерти встановили, що ікона «Святий Миколай Чудотворець», яку вилучили львівські митники, має історичну і мистецьку цінність.
Про це повідомляє прес-служба ГУ ДФС у Львівській області.
Нагадаємо, у квітні цього року в пункті пропуску «КраковецьКорчова» працівники митниці в багажному відділенні рейсового автобуса, в картонних коробках, серед старожитностей, які везли з Німеччини виявили 10 незадекларованих за встановленою формою предметів. Серед них були ікона на дерев’яній основі, ікони з металу коричневого та жовтого кольорів та п’ять порцелянових статуеток. Водій намагався перемістити їх через митний кордон України без декларування, тобто, не заявив за встановленою формою точних відомостей про переміщуваний товар, не вказав кількості, не надав дозвільних документів на товар та супровідних – на багаж. Товари вилучили і скерували на експертизу для встановлення вартості та культурної цінності.
І  вже  надійшла відповідь від експертів. Вони встановили, що ікона на дерев’яній основі – «Святий Миколай Чудотворець» – зразок російського іконопису XIX ст., має історичну і мистецьку цінність. Всі п’ять статуеток – виробництва відомої фірми «Ens Karl», зареєстрованої у німецькому торговому реєстрі 1919 року. Вони датуються 50  роками ХХ століття і мають антикварну цінність.
Тепер справу про порушення митних правил скерують до суду, який і визначить покарання.

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ

Варто подивитись:

Загрузка...