Командир 24-ої бригади через суд змушений доводити, що його солдати мають право їсти три рази на день

Представники департаменту внутрішнього аудиту Міноборони вважають, що командир 24-ої бригади, полковник Анатолій Шевченко, порушив постанову Кабміну, яка регулює порядок харчування контрактників у мирний, а не військовий час. Відтак зараз три тисячі вояків в Яворові годують коштом держави лише один раз в день.
Унаслідок перевірки 24-ї ОМБР виявили, що командування наказало годувати солдатів тричі на день казенним коштом і це є порушенням постанови уряду, згідно з якою контрактників слід харчувати коштом держави тільки раз на день.
Командир 24-ої бригади, полковник Анатолій Шевченко через суд змушений доводити, що його солдати та підлеглі мають право їсти три рази на день. Доводити, що військові, які захищають Україну від військової агресії Росії, мають право на безкоштовне триразове харчування за рахунок держави.
Такі норми встановлені для мирного часу, а військові частини ще з 2014 року приведені в повну бойову готовність. Однак для аудиторів Міноборони це не стало аргументом. Вони нарахували командування частини 4,8 млн збитків, завданих державі.
Відтак, на думку аудиторів: “у період з 01.01.2016 року по 31.10.2016 року на продовольче забезпечення безпідставно зараховано особовий склад частини, який не мав права на харчування за рахунок держави…”. Командира 24-ї бригади зобов’язали “відшкодувати завдані збитки державі” в розмірі 4,8 млн грн.
Командування «Залізної бригади» не може оскаржити висновки аудиторів в суді, бо це лише суб’єктивна оцінка перевіряючих та їхні висновки носять рекомендаційний характер. Водночас рекомендації з аудиторського звіту для військових є обов’язковими до виконання.
Зараз ситуація зводиться до того, що три тисячі вояків 24-ї бригади, які прибули на місце постійної дислокації до Яворова, харчуються казенним коштом лише раз в день, а далі змушені купувати їжу за власний кошт.

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ