Митники Львівщини звітували про роботу у 2017 році

Уподовж 2017 року Львівська митниця ДФС перерахувала до Держбюджету податків та зборів у сумі 14 млрд 18 млн гривень, що на 40%, або на майже 4 млрд гривень більше, ніж у 2016 році. Перевиконання дозволило Львівщині залучити на поточний ремонт автомобільних доріг загального користування 1 млрд 131,6 млн грн. Це на 30% більше, ніж у 2016 році (870,4 млн грн).
Про це йшлося під час звіту Львівської митниці ДФС у Львівській ОДА перед бізнесом та громадськістю про роботу у 2017 році. Участь у заході також взяло керівництво ЛОДА, інших органів виконавчої влади. З доповіддю про основні результати роботи виступив в.о. заступника начальника митниці Володимир Пономаренко, – повідомили в ГУ ДФС Львівщини.
Упродовж 2017 року в зоні діяльності Львівської митниці ДФС зовнішньоекономічні операції здійснювали 4353 підприємств. З них 1634 підприємств залучено з інших областей України. Вони сплатили у Львівській митниці ДФС 4 млрд 775 млн грн митних платежів, що становить 34,3% від загальної суми перерахованих платежів.
Митниця також у повному обсязі забезпечила виконання угод про вільну торгівлю, укладених Україною, в частині видавання експортерам сертифікатів з перевезення товару форми EUR.1 та надання статусу схваленого експортера. За 2017 рік видано 5215 сертифікатів з перевезення форми «EUR.1» при експорті українських товарів до країн ЄС, ЄАВТ, Чорногорії, що на 35% більше, ніж за 2016 рік. Переважно сертифікати видавали на експорт таких товарів: сік яблучний, текстильні вироби, олія соняшникова та соєва, вироби з деревини, меблі, вироби з металу, ізолятори, кабельні мережі, свічки, рослинна продукція тощо.
Щодо сприяння розвитку зовнішньоекономічній діяльності В. Пономаренко зазначив, що відділ митного оформлення «Яворів» митного поста «Західний» розташований безпосередньо біля самого пункту пропуску на державному кордоні України «Краковець», що логістично вигідно учасникам ЗЕД. На території митних постів та відділів митного оформлення розвинута інфраструктура, державні органи контролю працюють за принципом «єдиного офісу» та «єдиного вікна», достатня площа приміщень для роботи посадових осіб митниці, митних брокерів, банківських установ, складських приміщень, закладів харчування, місць для відпочинку водіїв транспортних засобів. У більшості підрозділів митного оформлення митниці встановлено режим роботи з 8.00 до 20.00. Відділи митного оформлення «Городок» митного поста «Західний» та «Малехів» митного поста «Північний» функціонують ще й по суботах з режимом роботи з 9.00 до 20.00.
Також у своїй доповіді в.о заступника начальника митниці В. Пономаренко відзначив роботу у напрямі протидії контрабанди. Зокрема підрозділи Львівської митниці ДФС протягом минулого року виявили й припинили 6681 порушень митних правил, вартість предметів правопорушень становить 150,97 млн грн. Кількість справ про ПМП порівняно з аналогічним періодом 2016 року збільшилась на 18,9 %, вартість предметів правопорушень – на 32,6 %. Характерними видами порушень митного законодавства впродовж минулого року були: на виїзд з України – переміщення товарів через митний кордон з приховуванням від митного контролю та недоставлення товарів, транспортних засобів до митного органу; на в’їзд в Україну – порушення порядку проходження митного контролю в зонах спрощеного митного контролю, недекларування та недоставлення товарів, транспортних засобів до митного органу призначення.
Протягом 2017 року структура предметів правопорушень, вилучених у справах про порушення митних правил, така: продовольчі товари – 16,6 %; тютюнові вироби – 20,6 %; промислові товари – 46,8 %; зброя – 6,5%; транспортні засоби – 7,1 %, валюта – 0,9 %; дорогоцінні метали та каміння – 1,1 %; культурні цінності – 0,4%. Характерним товаром для незаконного вивезення з України до країн Європи були тютюнові вироби. Упродовж минулого року було виявлено 309 спроб незаконного переміщення через митний кордон України, вилучено 181 128 пачок сигарет.
Голова Львівської ОДА Олег Синютка відзначив збільшення надходжень до Держбюджету, що є позитивом. Водночас сказав, що ще багато представників бізнесу звертається з питань нормативного врегулювання розмитнення товарів, окремих процедур митного оформлення зовнішньоекономічних операцій тощо. Закликав бізнес активно реагувати на такі речі, нарощувати обсяги імпортно-експортних операцій, а також долучатися підприємствам з інших областей України до здійснення митного оформлення товарів у зоні діяльності Львівської митниці ДФС.
Серед питань, які цікавили бізнес, – будівництво та ремонт доріг Львівщини, розбудова ділянки для легкового автотранспорту пункту пропуску «Краковець – Корчова», вдосконалення роботи за принципом «Єдиного вікна», протидія контрабанді.

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ