Митрополита Андрея Шептицького вшанують прощею до Прилбич

Сьогодні, у середу, 29 липня 2020 року, з нагоди 155-ї річниці від дня народження Праведного Митрополита Андрея Шептицького відбудеться щорічна проща до Прилбич – родинного села Митрополита Андрея Шептицького.

Участь у прощі візьме велика кількість віруючих та монашество Львівської Архиєпархії УГКЦ.

Під час прощі відбудеться Панахида біля каплиці-усипальниці Шептицьких, Архиєрейська Божественна Літургія та прем’єра фільму про Митрополита Андрея Шептицького.

Програма прощі:
29 липня
09.30 Панахида біля каплиці-усипальниці Шептицьких
10.00-11.30 Архиєрейська Божественна Літургія, яку очолить Митрополит Львівський Ігор (Возьняк) та Преосвященний владика Володимир (Груца), єпископ-помічник Львівської Архиєпархії. Після Літургії – Молитва за прославу праведного митрополита Андрея
12.00 Прем’єра фільму про Митрополита Андрея Шептицького

Довідка
Прилбичі – село в Яворівському районі, де народився митрополит Андрей Шептицький, ЧСВВ (29.07.1865-01.11.1944) – український релігійний діяч, єпископ Української греко-католицької церкви; від 17.01.1901 до смерті – Митрополит Галицький та Архієпископ Львівський – предстоятель Української греко-католицької церкви. За мудрі настанови й великі труди він отримав багато народних імен: Український Мойсей, Духовний будівничий, Провідник української нації, Великий митрополит.
За час свого служіння значно розбудував греко-католицьку церкву як в Україні, так і за кордоном. Будучи одним із найбагатших людей Галичини, щедро спонсорував українські культурно-просвітницькі товариства, надавав стипендії молодим митцям. У 1905 році заснував Національний музей у Львові і придбав для нього велику кількість експонатів.
Прилбичі стали родинним маєтком Шептицьких всередині ХVІІІ ст. Сьогодні на місці палацу Шептицьких стоїть лише пам’ятний камінь, встановлений в 1990 році. У 2011 році в парку Шептицьких збудували нову каплицю Матері Божої в пам’ять про ту, що в 1939 році була зруйнована більшовиками.
На околиці Прилбич є родинна усипальниця Шептицьких.
У 1997 році у Прилбичах розпочато будівництво храму-музею митрополита Андрея. Тепер церкву-музей наповнюють експонатами, пов’язаними з життям родини Шептицьких, дитячими та юнацькими роками їхніх видатних дітей. Перед храмом в 2011 році був встановлений перший на той час в Україні пам’ятник Митрополиту Андрею та його брату блаженному священномученику Климентію.
Сьогодні Прилбичі є відпустовим місцем для прочан, які приїжджають сюди, щоб помолитися на місці блаженної пам’яті слуги Божого Митрополита Андрея та цілої його родини.

Більше новин на: Яворів Інфо

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ