На Яворівщині вручили нагороди нащадками лицарів УПА

Вчора, у неділю, 5 листопада 2017 року, в Яворові, відбулось вшанування 100-річчя від Дня народження Ярослава Гамели (Бриля) – хорунжого УПА, уродженця міста Яворова, повідомили у прес-службі Львівської ОДА.
Також під час урочистостей передали нагороди родичам лицарів ОУН та УПА.
Вручили нагороди нащадкам вояків:
Гамели Ярослава(Бриля) хорунжого УПА- племіннику Гамелі Юрієві.
Діжака Романа (псевдо Даниленко,Кармелюк) старшого вістуна УПА племіннику Діжаку Зиновієві.
Дусика Івана (псевдо Марцигель) командира військово-польової жандармерії куреня УПА племінниці Ользі Василисі.
Кунанця Володимира (псевдо Інгул) керівника Львівського окружного проводу ОУН. Хоча його донька Марта та племінниця Оксана проживають далеко за межами України, але нагороду отримав близький родич Іван Сварник.
Окрім того, пам’ятною відзнакою з нагоди 75-ти річчя створення УПА посмертно нагородили Петра Вушка. Пам’ятною відзнакою з нагоди 75-ти річчя створення УПА також нагородили Олексія Момрика, Іллю Кузьмича, Пелагію Боднар, Пелагію Міщук та Юрія Ціпивка.
Довідка
Хрест Бойової Заслуги — найвища військова нагорода Української повстанської армії і Української Головної Визвольної Ради.
Гамела Ярослав (Бриль) хорунжий УПА. У 1945 році на Яворівщині організувався новий відділ УПА під командою командира під псевдо Бриль. Справжнє прізвище – Гамела Ярослав, родом з Яворова. Про долю Бриля немає достеменної інформації. За даними Романа Хархаліса, який довгий час був політвиховником у відділі Бриля,загинув 28 травня 1947 року в бою з польським військом в Лапаївському лісі між селами Цетулею і Радовою.
Діжак Роман (псевдо Даниленко, Кармелюк) старший вістун УПА. Походив із села Бірки Домініканські,з великої родини,де було 11 братів і одна сестра ,сім старших братів служили в УПА. Загинув від кулі провокатора в 1945 році.
Дусик Іван. Псевдо «Марцигель», командир військово-польової жандармерії куреня УПА. Член ОУН. Згодом пройшов вишкіл УПА у Карпатах. З літа 1943 р. командував польовою жандармерією і розвідкою сотні та куреня УПА «Сіроманці». Особливо відзначився 18 серпня 1944 р. в Пирятинському бою поблизу м. Рави-Руської на Жовківщині, за що отримав нагрудну відзнаку. З вересня 1944 – командир курінної польової жандармерії. Загинув у перестрілці з енкаведистами через зрадника, який вказав на місце його перебування.
Кунанець Володимир (псевдо Інгул, Прут) керівник Львівського окружного проводу ОУН, референт крайового проводу ОУН, повітовий провідник УПА. Доклав значних зусиль для організації куреня УПА «Переяслави» у 1944 р. У 1945 р. був надрайонним провідником Яворівщини, відтак переведений в окружний провід, а згодом став референтом пропаганди крайового проводу ОУН Львівщини. Під час виконання чергового завдання натрапив на більшовицьку засідку.

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ

Варто подивитись:

Загрузка...