Отець Петро Зеленюх відзначив 85-річчя

85-річчя відзначив о. Петро Зеленюх, який за багатолітню працю по налагодженню державно – церковних відносин, активну громадянську позицію, плідну діяльність заслужив великої поваги.
Отець Петро Зеленюх народився 24 липня 1933 року у селі Порудно, яке сьогодні називається Калинівка. З юнацьких років боровся за реабілітацію і відродження УГКЦ. У підпіллі навчався богослов’я. 28 вересня 1962 р. у Львові був висвячений владикою Федориком. З того часу почав проводити у Калинівці таємні Богослужіння. З 1963 р. зазнав переслідувань органами КДБ: в його хаті здійснювалися обшуки, його викликали на допити, залякували, однак врятувався від арешту. Брав активну участь у 80-х роках в акціях протесту в Москві, вимагаючи реабілітації УГКЦ.
У період національного відродження першим в районі розпочав відкриті Богослужіння для віруючих греко-католицького обряду в яворівській Гірній церкві, яка впродовж усіх часів радянської влади була закрита. За три місяці П. Зеленюх відродив церкву Успеня Пресвятої Богородиці в Яворові (3 січня 2008 року цей унікальний храм спалили грабіжники), збудував нові храми в селах Калинівка (1992), Іваники (1993), пам’ятник воякам УПА в Калинівці, організував реставрацію пам’ятника Січовим Стрільцям на яворівському цвинтарі (1993), ремонт фасаду Народного Дому в Яворові (1993), на якому домігся встановлення меморіальної таблиці закатованим більшовиками воякам УПА М. Вархоляку та Г. Сасу. Був особисто знайомий та товаришував з В’ячеславом Чорноволом.
У 1991 році о. Петро Зеленюх брав участь у Світовому синоді єпископів УГКЦ, який відбувся у Ватикані, мав аудієнцію з Папою Римським.
На сьогодні, о. Петро Зеленюх продовжує подвижницьку та меценатську діяльності на Яворівщині.
Більше новин на: Яворів Інфо

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ

Варто подивитись:

Загрузка...