Пенсійний фонд України в Яворівському районі

24 березня 2017 року буде працювати пряма гаряча лінія з керівництвом управління Пенсійного фонду України в Яворівському районі:
начальником управління – Галаком Володимиром Миколайовичом – 3 10 до 12 год за телефоном (259) 21184;
заступником начальника управління – Ющенко Іриною Михайлівною – 3 14 до 16 год за телефоном (259)78208
7 грудня 2016 року, наа засіданні Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення, в порядку здійснення контрольної функції було розглянуте питання про практику застосування та стан виконання Закону України від 29.03.2016 № 1043-VIII “Про внесення зміни до статті 40 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” щодо порядку визначення заробітної плати для обчислення пенсії.
Даним Законом відновлено норму, яка існувала до 1 січня 2016 року, що забезпечило право тим особам, які не мали високої заробітної плати після 2000 року, надати заробітну плату за 60 місяців до 1 липня 2000 року. Зміни в законодавстві щодо порядку визначення заробітної плати при призначенні пенсій дозволили збільшити розмір пенсійного забезпечення громадян.
За інформацією Пенсійного фонду України на підставі довідок про заробітну плату за 60 місяців до 1 липня 2000 року проведено перерахунки пенсій та збільшено їх розмір в середньому на 269,00 грн. до 1550,52 грн. для 31 тис. осіб. Загалом з 15 квітня 2016 року (з дня набрання чинності Законом № 1043) органи Пенсійного фонду провели обчислення пенсій з врахування заробітної плати до липня 2000 року для 90 тис. осіб. Середній розмір пенсії яких склав 1690,51 грн.
Організації, установи, підприємства, які надають громадянам відомості про заробітну плату для призначення (перерахунку) пенсій зобов’язані підтверджувати первинними документами. Окрім того, у випадках ліквідації, банкрутства, реорганізації підприємств, установ необхідно дотримуватись вимог щодо збереження архівних документів та порядку їх передачі до архівних установ.
Управління Пенсійного фонду надає загальний перелік рекомендованих документів для передачі на зберігання в Державний архів, відомості з який можуть бути використанні для підтвердження права на пенсійне забезпечення, в тому числі на пільгових умовах та за вислугу років зокрема:
Документи для призначення пенсії на загальних підставах:
– накази (розпорядження, записки) про прийом, переведення і звільнення;
– особові рахунки;
– розрахункові платіжні відомості по заробітній платі.
Додаткові документи для призначення пенсій на пільгових умовах, підтвердження пільгового (спеціального) стажу залежно від виробництва, фактично виконуваних певних робіт:
– матеріали (накази та висновки органів державної експертизи умов праці та інші) про результати атестації робочих місць за умовами праці;
– штатний розпис (штатна розстановка);
– журнали обліку особового складу, цеху, відділу, лабораторії і інших структурних підрозділів;
– табелі обліку робочого часу;
– посадові (робочі) інструкції;
– журнали (картки) обліку відпрацьованого часу;
– технологія виробництва (регламенти, карти, тощо);
– технологічне планування цеху;
– інвентарні списки основних засобів (обладнання);
– накази (розпорядження) про створення бригади, закріплення за певними ділянками робіт та обладнання;
– книги обліку інструктажу по техніці безпеки;
– положення про підприємства, організації, установи (статут);
– накази (розпорядження) про надання відпустки, про нагородження і стягнення;
– протоколи засідань і постанови атестаційних і кваліфікаційних комісій;
– журнали (табелі) спуску в шахту (рудник) та підйому з них;
– журнали індивідуального дозиметричного контролю;
– наряди на виконання робіт;
– інші документи, що стосуються визначення права на пенсію, в тому числі на пільгових умова та за вислугу років.

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ