Порушення прав громадян при затриманні

Органами прокуратури Львівської області провели перевірки стану додержання конституційних прав затриманих, в тому числі в адміністративному порядку, а також ув’язнених в ізоляторах тимчасового тримання (далі ІТТ) Головного управління Нацполіції у Львівській області. Під час перевірки виявлено непоодинокі порушення законодавства.
Працівники Управління патрульної поліції у місті Львові, доставляючи правопорушників до районних відділів поліції та здійснюючи фактичне адміністративне затримання осіб, застосовуючи при цьому кайданки, у багатьох випадках порушували вимоги ст.261 КУпАП, не складали протоколи про адміністративне затримання.
Не завжди правопорушники, до яких патрульними поліцейськими застосовано адміністративне затримання, у подальшому притягувалися до адміністративної відповідальності, що може свідчити про безпідставне затримання осіб.
У діяльності патрульних поліцейських Львова також виявлені порушення щодо особистого огляду осіб, неповідомлення родичів про місце перебування затриманих осіб за вчинення адміністративних правопорушень. Прокурорами також встановлені факти, коли всупереч вимогам чинного законодавства затриманих осіб утримували в службових приміщеннях районних відділів поліції понад три години.
Виявлено низку порушень щодо забезпечення режимних вимог, порядку тримання та нагляду, контролю за поведінкою затриманих та ув’язнених осіб в ІТТ. Так, супереч ст.ст.9, 12 Закону України «Про попереднє ув’язнення», згідно з якими взяті під варту, затримані та засуджені мають право на побачення з родичами у спеціально обладнаних кімнатах, лише в одному із шести діючих ІТТ наявна кімната для побачень.
Порушуються вимоги щодо роздільного тримання в камерах різних категорій ув’язнених. Зокрема, в ІТТ №5 (м.Пустомити), ІТТ № 2 (м.Дрогобич) виявлено факти перебування в камерах в’язнів, які вперше притягувалися до кримінальної відповідальності, з особами, що раніше вже неодноразово відбували покарання в місцях позбавлення волі. Мають місце непоодинокі порушення вимог законодавства щодо матеріально-побутового та медико-санітарного забезпечення у спеціальних установах поліції області.
В ІТТ № 2 (м.Дрогобич), ІТТ №4 (м.Жидачів), ІТТ №6 (м. Яворів) камерні приміщення потребують проведення ремонту; електричне освітлення в них не відповідає вимогам законодавства; універсальні медичні аптечки для надання невідкладної медичної допомоги в’язням неналежно укомплектовані, наявні медикаменти з простроченим терміном дії. Працівники ІТТ, відповідальні за перебування затриманих, чергові по установах недостатньо володіють навичками з надання першої медичної допомоги, тощо.
На усунення виявлених порушень, прокуратурою області внесено вказівки керівництву ГУ НП у Львівській області та управління патрульної поліції у Львові.

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ

Варто подивитись:

Загрузка...