У Краковці виганяли священика з церковного будинку

У селі Краковець розгорівся конфлікт на релігійному ґрунті.

У суботу, 19 жовтня 2019 року, параяфіяни УГКЦ намагалися силою вигнати з церковного будинку священика Івана Кащука, який, за їх словами, їх зрадив і перейшов до православної церкви – спочатку до УАПЦ, а потім до ПЦУ, повідомляє Zaxid.net

Учасники конфлікту з’ясовували стосунки криками, шарпаниною, доходило і до бійки. Одні присутні на місці події люди вимагали, аби священик покинув будинок, збудований коштом церковної громади, інші навпаки – захищали отця. Під час конфлікту навіть побили шибки у вікнах будинку, де мешкає священик.

До Яворівського відділу поліції надійшло декілька звернень від учасників конфлікту.

«На місце події виїжджали працівники Яворівського відділу поліції. Конфлікт було врегульовано. За цим фактом проводиться перевірка. Наразі священик залишається у церковному будинку», – повідомила речниця поліції Львівщини Світлана Добровольська.

У грудні 2018 року архієпископ і митрополит Львівський УГКЦ наклав кару суспензи на греко-католицького священика о. Івана Кащука – пароха греко-католицької громади с. Краківець Яворівського району на Львівщині. Його відсторонили від усіх священичих обов’язків терміном на один рік. Головною причиною було те, що о. Іван Кащук спільно служив Божественну Літургію з православним священиком – своїм сином о. Мар’яном Кащуком, а такі співслужіння заборонені церковним законодавством.
Згодом львівський священик Юстин Бойко, пояснюючи позицію УГКЦ, повідомив, що під час зібрання церковної громади селища Краковець один з її представників показав усім присутнім фотокопії «указів» митрополита Київського і всієї України Макарія від 5 грудня 2018 року, якими і батько, і син приймаються до лона УАПЦ.
«Митрополит Макарій призначає одним «указом» батька настоятелем храму св. Миколая Чудотворця в Краковці, а сина – його помічником. А треба сказати, що в цьому селищі існує тільки одна церковна громада – УГКЦ. Як старий так і новий храм є її власністю, що є закріплено відповідними державними документами. Виходить, що митрополит Макарій, призначаючи православних священиків для греко-католицького храму не тільки порушує державне законодавство, але свідомо створює прецедент для релігійної колотнечі», – пояснював ситуацію в авторській колонці на «Католицькому оглядачі» о. Юстин Бойко.

Більше новин на: Яворів Інфо

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ