У парку «На Валах» презентували яворівський пиріг та яворівську забавку

Під час презентації гості заходу могли скуштувати яворівський пиріг та спробувати власноруч створити яворівську забавку і різдвяну звізду.

Нагадаємо, що 6 липня цього року ці три елементи Міністерство культури та інформаційної політики України внесло до Національного переліку нематеріальної культурної спадщини України, тож, щоб ближче познайомити жителів та гостей Львівщини з мистецьким досвідом галицьких умільців, департамент з питань культури, національностей та релігій Львівської ОВА за підтримки Яворівської РВА зібрали місцевих майстрів, господинь та вокальні колективи.

До майстер-класу з розмальовування яворівських забавок (дерев’яних іграшок, розмальованих традиційними орнаментальними мотивами) долучилися діти з обласного притулку Служби у справах дітей Львівської ОВА.

«Наші культурні традиції є безцінними і надзвичайно естетичними. Але в центрі всього, звичайно, є людина і людські цінності! Ми сьогодні горді з того, що ми – сильна, незалежна, демократична, гуманітарно-правова, європейська держава! Ми сьогодні об’єднані, які ніколи! І ніхто та ніколи нас не роз’єднає. Донецьк, Луганськ, Крим, Львів, Закарпаття – це Україна!

Сьогоднішній захід ілюструє наші самобутність, ідентичність і нематеріальну культурну спадщину. Ми горді з того, що яворівський пиріг, яворівська забавка і різдвяна звізда стали ще одним ідентифікатором українців!», – наголосив заступник начальника Львівської ОВА, зокрема, з питань культури, Іван Собко.

Він також додав, що команда Львівської ОВА і надалі працює спільно з громадами, щоби культурні здобутки Львівщини належно визнали на державному рівні.

Справжнє осіннє свято з тематичним декором з сіна, гарбузів та листя доповнили народними піснями та музикою народні аматорські колективи Львівщини – ансамбль пісні і музики «Янтарні джерела», вокальний ансамбль «Горлиця», аматорський хор «Вірую», фольклорний ансамбль «Залужанка», фольклорний колектив «Заточанка», ансамбль «Калиновий цвіт» та дует бандуристок Юлії Піцишин та Анастасії Гордєєвої.

Додамо, що подання яворівського пирога, яворівської забавки та різдвяної звізди села Мацьковичі до МКІП для реєстрації та включення до Національного переліку елементів культурної спадщини Львівська обласна військова адміністрація скерувала ще у 2020 році.

Більше новин на: Яворів Інфо

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ