Українець хотів незаконно ввезти до Польщі бурштин

Український водій намагався перевезти через кордон у спеціальних зроблених сховках авто контрабанду 71 кг бурштину, передає Польське Радіо.

Співробітники митно-податкової служби (KAS) під час контролю у прикордонному пункті пропуску в Будомєжі зупинили контрабанду 71 кг бурштину. Вартість незаконного товару оцінили у 142 тис. злотих (33 тис. євро).

Польські митники запобігли спробі ввезення контрабанди бурштину у польсько-українському прикордонному пункті пропуску Будомєж-Грушів у понеділок, 10 грудня.

Співробітники митно-податкової служби відправили на більш поглиблену перевірку легкове авто на українських реєстраційних номерах, що в’їжджало на територію Польщі і за кермом якого був 25-річний громадянин України.

Під час контролю було виявлено, що в основі автомобіля є сховок, у якому знаходилося приховане каміння бурштину загальною вагою 71 кг.

За легальне ввезення такої кількості бурштину до Польщі потрібно сплатити податок на додану вартість на суму 32 тис. злотих (7,5 тис. євро) та скласти митну декларацію, чого громадянин України не зробив.

Проти водія відкрили провадження. Чоловік сплатив 17 тис. злотих (4 тис. євро) штрафу.

Це чергова за останні дні спроба контрабанди бурштину на польсько-українському кордоні, яку виявили польські митники на Підкарпатті. Нагадаємо, у ніч з 7 на 8 грудня під час контрою авто у прикордонному пункті пропуску в Корчовій польські співробітники запобігли нелегальному ввезенню з України до Польщі 43 кг необробленого бурштину.

Більше новин на: Яворів Інфо

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ