Українська “Голгофа” у селі Страдч

Паломники та просто мандрівники розповідають про особливу атмосферу, яка панує у Страдченських печерах.
Неподалік від Львова є цікаве село Страдч із однією з найстаріших святинь України. Про неї мало хто знає, однак церква Успіння присвятної Богородиці має старовинні печери, де, подейкують, бачили саму Діву Марію.
Розташовуються печери у крутому схилі Страднецької гори. За переказами, монастир тут був створений у XI столітті ченцями-вихідцями із Києва.
В одній з легенд розповідається, що у цих печерах переховувались люди під час монголо-татарської навали. Але одного разу їх помітили загарбники й, розпаливши багаття, спалили усіх.
Згодом ченці монастиря та люди, які вижили, почали молитися про спасіння душ загuблuх і їм, ніби, явилась Божа матір. Ця історія довгий час передавалась із уст в уста, а в XV столітті, на згадку про трагiчнi події, було засновано Страдчанську печерську лавру.
Паломники та просто мандрівники навіть нині розповідають про особливу атмосферу, яка панує у печерах.
Варто додати, що святість Страдчанської гори та храмів підтвердив навіть Папа Римський Пій XI. Він надав храму Успіння Пресвятої Богородиці повний відпуст на кожний день у році за умови доброї сповіді, відбутої літургії та Пресвятої Євхаристії у Страдецькому храмі.
Крім цього, Пій XI дозволив створення на горі Хресної дороги з Єрусалимськими відпусками. Тобто, тут відтворено символічний шлях, який Ісус Христос пройшов до Розп’яття на Голгофі. Тут він фактично за духовним значенням прирівняний до Єрусалимського шляху.
Село Страдч розташовується обабіч траси Львів – Яворів. Зі Львова до святого місця можна дістатись громадським транспортом чи автомобілем. Нижче на карті зображено пішоходний маршрут до Страдницької печери, хресна дорога та церкви на горі.

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ

Варто подивитись:

Загрузка...