Усі кошти у 2017 році Новояворівська міськрада витратила на підставі прямих договорів

У річному плані закупівель на 2017 рік Новояворівська міська рада запланувала здійснити 89 закупівель. Однак жодна із цих закупівель не проходила за конкурсною процедурою. Усі кошти в 2017 році Новояворівською міськрадою були витрачені на підставі прямих договорів. Про це йдеться в дослідженні Марічки Ляшук «Рік без тендеру», пишуть «Наші гроші. Львів».
Також Новояворівська міськрада протиправно не провела вісім відкритих торгів, хоча очікувана сума цих закупівель на роботи перевищувала або становила 1,5 млн грн. Натомість рада підписувала прямі договори з компаніями ПП «ШБУ Косівець», ПП «Будівельна компанія «Дортранс», ПП НТП «Обрій», ТОВ «Інженерно-виробничий центр», ТОВ «Метрополіс».
Вибір цих компаній міський голова Новояворівська пояснює особистим знайомством, а уникнення проведення торгів – негативним попереднім досвідом.
Як розповів експерт із закупівель, голова правління ГО «Центр громадського моніторингу та досліджень» Мирослав Сімка, Новояворівська міськрада при очікуваній сумі закупівлі на роботи в 1,5 млн грн зобов’язана була проводити конкурсні закупівлі.
«У статті 2 закону «Про публічні закупівлі» чітко встановлено, що у випадку проведення закупівель на роботи відкриті торги проводяться, коли очікувана вартість становить рівно або перевищує 1,5 млн грн. Якщо замовник не дотримується даної вимоги, то він порушує закон», – розповів Мирослав Сімка

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ

Варто подивитись:

Загрузка...