В ЯВОРІВСЬКОМУ РАЙОНІ СТАРТУЄ І ЕТАП ВАКЦИНАЦІЇ ПРОТИ КОРОНАВІРУСНОЇ ІНФЕКЦІЇ

Вакцинація – найефективніший спосіб захисту від інфекційних захворювань. Організм реагує на введену вакцину, виробляючи імунітет до хвороби, який протидіє збуднику інфекції.

Згідно з календарем щеплень, який затверджений в Україні, людина отримує захист від 10 інфекцій: кашлюка, правця, дифтерії, гепатиту B, поліомієліту, кору, краснухи, паротиту, туберкульозу та гемофільної інфекції.

Профілактичні щеплення проти кашлюка, правця, дифтерії, поліомієліту, кору та туберкульозу є обов’язковими і включаються до календаря щеплень, всі інші є додатковими. Людина має право відмовитись від щеплення, але варто оцінювати ризики та усвідомлювати наслідки відмови.

Треба відмітити, що в районі, як в цілому по Україні в 2010-2019 рр. відмічалася особливо велика кількість відмов від щеплень проти вищезазначених інфекцій, зв’язана з активною антивакцинальною пропагандою в ЗМІ (охоплення вакцинацією підлягаючих груп населення складало від 35 % до 65% при необхідних показниках 90%-95%).

Результатом стала ускладнена епідемічна ситуація в державі і районі по кору, коли загинули сотні дітей , які не мали щеплень, або щеплення їм були просто записані. Тисячі дітей та й частина дорослих мали ускладнення від перенесеної хвороби.

Вперше за багато років в Україні були відмічені такі забуті інфекції як правець, дифтерія, значно ускладнилася захворюваність на туберкульоз , в т.ч. серед дітей.

Немає зараз і не передбачається в найближчому майбутньому більш ефективного методу впливу на виникнення інфекцій і зменшення негативних наслідків від них, як щеплення людей ефективними вакцинами.

В Україні і у світі упродовж 2020 року і надалі продовжується пандемія коронавірусної інфекції. Рахунок захворілих і померлих людей вже йде на мільйони.

Всі можливі карантинні заходи, які запроваджуються урядами різних країн , вже випробувані, але вони приносять лише частковий , тимчасовий ефект.

Самим надійний засіб боротьби з цим захворюванням, який визнаний медичною спільнотою світу – це масова вакцинація населення, не тільки в окремих країнах, на континентах, а й по всьому світу.

Вже з початку року в багатьох, в першу чергу багатих країнах світу, почали вакцинувати населення, і там спостерігається належний ефект впливу цього заходу на захворюваність та тяжкість перебігу хвороби.

Наприклад, Ізраїль, де зараз найбільша кількість щеплених стосовно кількості населення: близько 1,7 мільйона ізраїльтян були двічі щеплені до 30 січня. Прем’єр-міністр Беньямін Нетаньяху заявив у суботу, що очікує, що 95% ізраїльтян віком від 50 років будуть вакциновані протягом найближчих двох тижнів.

Ізраїльські медики виявили, що ризик зараження COVID-19 знизився на 95,8% серед людей, які отримали дві дози вакцини.

При цьому ефективність вакцини у профілактиці лихоманки або проблем з диханням склала 98%, у запобіганні госпіталізації та смерті – 98,9%.

Завдяки спаду захворюваності у неділю, 21 лютого, школам та багатьом магазинам дозволили відновити роботу.

Міністерство охорони здоров’я країни також запровадило індивідуальний мобільний додаток “Зелена перепустка”, який містить дані з особистої медичної картки громадянина.

В Україні вакцинація проти COVID-19 почнеться з кінця лютого 2021 року.

Вакцинація поділена на чотири етапи, вона буде добровільною для усіх груп населення та професійних груп ризику. Її проведення не заважатиме рутинній вакцинації відповідно до Календаря щеплень, щоб не допустити зниження рівня вакцинації від інших хвороб

Першочерговою буде вакцинація медиків, особливо тих, хто працює в стаціонарах, де надають лікування хворим на COVID-19. Вакцинація для українців з непідконтрольної території також буде доступна — відповідна процедура буде затверджена окремим планом. Одночасно на першому етапі планується вакцинувати людей з закритих установ, як дитячих, так і для дорослих.

На другому етапі будуть вакцинуватися інші медичні працівники, працівники соціальної сфери, особи віком старші 80 років.

На третьому етапі – працівники освіти, особи старші 65 років, інші особи, що виконують функції з підтримки безпеки та життєдіяльності держави та громад.

На четвертому етапі вакцинацію одержать всі інші особи, які є громадянами України.

Вакцинація для всіх вищевказаних категорій населення буде безплатною.

Вакцинуватимуть населення на базі наявних пунктів щеплень, мобільними бригадами з імунізації, а також у тимчасових центрах вакцинації.

Медичними установами району вже визначені контингенти населення на всі етапи вакцинації від COVID-19, які про те будуть уточнюватися в залежності від отриманих згод на щеплення, та надходження вакцини.

На першому етапі в районі підлягають щепленню майже 300 осіб, вони будуть вакциновані двома дозами з інтервалом 20-30 днів, в залежності від особливості вакцини.

Намічена конкретна мобільна бригада, що буде їх вакцинувати, місця проведення щеплень, які забезпечені необхідним обладнанням, в т.ч. холодильним для тимчасового зберігання вакцини.

Слід зазначити, що наразі згоду на проведення вакцинації надала меншість осіб від усіх підлягаючих вакцинації на першому етапі.

Однак ми впевнені, що надалі населення району і в першу чергу особи, які контактують найбільше з мешканцями району, свідомо віднесеться як до збереження свого здоров`я, так і до здоров`я навколишніх.

Закликаємо жителів району як можна серйозніше віднестися до проведення вакцинації проти COVID-19, не ігнорувати виклики сімейних лікарів, медичних установ на проведення щеплень, тим самим забезпечивши захист свого здоров`я та здоров’я навколишніх.

Лікар-епідеміолог Яворівського РВ В.Шнир

Більше новин на: Яворів Інфо

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ