Відійшла у вічність голова Світового конгресу яворівчан

Перестало битись серце голови Світового конгресу яворівців Євгенії Іванівни Букаріної (Павлюк), мешканки міста Яворова.
Нелегкий життєвий шлях пройшла ця сильна духом українка, патріотка.
Глибокі співчуття рідним та близьким покійної.
Довідка
Євгенія Іванівна – ветеран освітянської ниви, яка за вірність українській національній ідеї зазнала більшовицьких репресій, тюремного ув’язненнях, сибірського заслання.
Її, ще зовсім молоденькою вчителькою, заарештували більшовики в день загибелі Романа Шухевича – 5 березня 1950 року. Вивели з уроку зі школи, де вчителювала, не давши навіть піти додому й зібрати речі… Їй тоді було 20 років… Привезли у Львів, у тюрму. Звідти етапували в Красноярський край. А там уже були її батьки, сусіди. У той злощасний березень, 67 років тому, стався великий яворівський вивіз порядних українців «енкаведистами».
Повернулася Євгенія Букаріна на рідну Яворівщину в 1959 році: пішла знову учителювати. А коли в Яворові відбувся Світовий конгрес яворівців (це було в 2001 році), на який з’їхалися вихідці з цього міста, що живуть в США, Канаді, Великобританії, Польщі та в інших державах, Євгенію Букаріну було обрано одноголосно лідером цього конгресу.
Ще донедавна пані Євгенія брала активну участь у громадському житті Яворова, була активною членкинею Яворівського осередку «Союзу Українок», опікуватися сиротами, ветеранами.

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ

Варто подивитись:

Загрузка...