Як захистити дитину від викрадення

Кількість злочинів, пов’язаних із викраденням дітей, зростає з кожним роком. Останнім часом у соцмережах розповсюджується інформація про викрадення дітей. Хоча, офіційних повідомлень від поліції про факти злочину не було на території Яворівського району, все ж, мешканцям потрібно бути обачними і про будь-які факти пов’язані з викраденням повідомляти провоохоронні органи.

Щоб заманити дитину викрадачі використовують різні способи. Серед найпоширеніших – представитись знайомими батьків і запропонувати дитині відвезти її до мами чи тата, які зараз нібито в лікарні.
В іншому випадку – дитину просять показати кудись дорогу. Ясна річ, за допомогу пропонують подарунок, або цукерки.

Як захистити дитину?
1. Поясніть дитині, що він не повинен розмовляти з незнайомими людьми і брати щось у них із рук. Тим більше, він не зобов’язаний нікого проводжати! Якщо що-то видасться йому підозрілим, нехай кричить і кличе на допомогу.
2. Встановіть маячок на мобільний телефон дитини. Так ви будете знати, де вона знаходиться, а також чути, про що дитина розмовляє з незнайомими людьми.
3. З допомогою “розумного годинника” можна обмежити маршрут, від якого ваша дитина не повинна відхилятися. Однак при цьому поясніть їй, що цим ви не обмежуєте її свободу, а забезпечуєте безпеку.
4. Придумайте з дитиною кодове слово. Наприклад, пропелер. Якщо на вулиці хтось видається знайомим батьків і пропонує відвести дитину додому, він обов’язково повинен знати це слово. Інакше від незнайомця потрібна триматися подалі.

Бережіть своїх та чужих дітей!

Більше новин на: Яворів Інфо

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ

Варто подивитись:

Загрузка...