Яворівщина готується до весняного призову громадян України

У квітні розпочнеться весняний призов громадян України на строкову військову службу.
У районному НД “Сокіл” міста Яворів відбувся інструктивно-методичний збір військових обліковців Яворівського району.
Розглядалися наступні питання: організація проведення призову на строкову військову службу весною поточного року, дія призовників під час отримання повістки та їх відповідальність за порушення правил військового обов’язку, також обговорювалась категорія громадян, котрі не підлягають призову до лав Збройних Сил України.
Хто підлягає призову до армії в 2018 році?
Призовний вік в Україні в 2018 році встановлено на рівні 20-27 років. Таким чином, чоловіки цієї вікової категорії, визнані придатними до стройової підготовки і які не мають підстав для відстрочки або звільнення від армії, зобов’язані пройти службу в рядах збройних сил України. Нагадаємо, що раніше призову в армію підлягали юнаки віком від 18 років. Разом з тим, незважаючи на підвищення віку призовників-строковиків, молоді люди 18-19 років вправі пройти службу в армії на добровільній основі (за контрактом).
Який термін служби в українській армії?
Згідно ст. 23 ЗУ «Про військовий обов’язок и військову службу» термін служби в армії становить:
18 місяців – для призовників, які не мають вищої освіти.
12 місяців – для призовників зі ступенем спеціаліста або магістра.
Які терміни проведення призову на строкову службу в 2018 році?
У 2018 році в Україні буде проведено дві хвилі закликів в армію — весняний та осінній. Терміни проведення призовної кампанії на строкову військову службу визначаються щорічно Указом Президента України. На 2018 рік встановлено такі дати:
з 1 квітня по 31 травня 2018 — весняний призов до ЗСУ;
з 1 жовтня по 30 листопада — осінній призов до ЗСУ.
Що робити, якщо принесли повістку?
Згідно з українським законодавством, призовники, які отримали повістку з військкомату зобов’язані прибути до призовної дільниці в термін, зазначений у повістці. При цьому в Законі зазначено, що неотримання повістки з будь-яких причин не є підставою для ігнорування призову. Отже, як тільки в країні оголошено про початок нового призову в армію, військовозобов’язаним громадянам дається 10 днів на явку у військовий комісаріат.
Поважними причинами неявки до військкомату можуть вважатися тільки форс-мажорні ситуації: стихійне лихо, хвороба призовника, смерть близького родича (батьків, дружини, дитини, рідних брата, сестри, дідуся, бабусі) або близького родича дружини. Будь-які інші причини є недостатньо вагомими і можуть бути прирівняні до ухилення від армії.
Хто має право на відстрочку або звільнення від служби в армії?
Законодавством України передбачено досить великий перелік громадян, які можуть отримати відстрочку від армії або взагалі не підлягають військовому призову. Так, відповідно до Закону «Про військовий обов’язок і військову службу» потрапити під відстрочку можуть:
– чоловіки, які мають двох і більше дітей або вагітну дружину;
– студенти денних відділень ПТУ, ВНЗ і духовних семінарій;
– призовники, які є єдиними годувальниками в сім’ї;
– педагоги, лікарі, священнослужителі, поліцейські, резервісти і т.д.
Повний перелік підстав відстрочки від призову на строкову військову службу: http://www.uristi.com.ua/prizyv-armija-srochnaja-voennaja-sluzhba.html
Згідно ст. 18 ЗУ «Про військовий обов’язок і військову службу», повне звільнення від служби в армії можуть отримати громадяни України:
– визнані за станом здоров’я непридатними до військової служби;
– досягли 27-річного віку (на день відправлення на строкову службу);
– які до набуття громадянства України пройшли службу в інших державах;
– виконали обов’язки служби у військовому резерві протягом строків 1 і 2 контрактів;
– яким після закінчення вищих навчальних закладів присвоєно військові (спеціальні) звання офіцерського (начальницького) складу;
– засуджені за вчинення злочину до позбавлення волі, обмеження волі, в тому числі із звільненням від відбування покарання;
– призовники, чиї близькі родичі загинули, померли або стали інвалідами під час проходження військової служби або зборів військовозобов’язаних.

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ

Варто подивитись:

Загрузка...