Завершився етап планування навчань «Репід Трайдент-2018»

Основна конференція із планування найбільших у 2018 році спільних сухопутних навчань підрозділів Збройних Сил України та армійських підрозділів іноземних держав відбулась на території Міжнародного центру миротворчості та безпеки Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного.
Упродовж тижня понад 80 військових фахівців з України та армій країн-учасниць НАТО та держав-партнерів Північноатлантичного Альянсу працювали над удосконаленням сценарію майбутнього навчання, а також над створенням документів, які регламентують проведення кожного з етапів «Репід Трайдент-2018».
Цього року в навчаннях братимуть участь військовослужбовці 14 країн. Окрім армійських підрозділів України та США, погодження на участь у «Репід Трайдент-2018» надіслали оборонні відомства Великої Британії, Канади, Грузії, Литви, Туреччини, Азербайджану, Республіки Молдова, Болгарії, Польщі, Німеччини, Румунії. Передбачається, що загалом участь у «Репід Трайдент – 2018» візьмуть понад 2500 осіб. Найбільший військовий контингент буде задіяний від Збройних Сил України. «Бойове ядро» складатимуть воїни однієї з механізованих бригад оперативного командування «Схід». До слова, ця військова частина була сформована вже під час бойових дій на Донбасі. Отже, усі військовослужбовці піхоти, що плануються до участі в майбутньому навчанні мають реальний бойовий досвід. Також, участь у «Репід Трайдент-2018» братиме підрозділ Національної гвардії України та окремі підрозділи інших силових структур держави.
Відповідно до сценарію, українські воїни та військові підрозділи країн-партнерів навчатимуться протидіяти збройній агресії в умовах гібридної війни. Ще одним цікавим аспектом цьогорічного навчання є проведення курсів для офіцерів, що здійснюють оцінку та атестацію підрозділів за програмою взаємосумісності NATO.
Міжнародні військові навчання такого рівня відбуваються у рамках програми міжнародного військового співробітництва «Партнерство заради миру». Більшість навчань цієї серії, починаючи із 1994 року проходила на території Яворівського району – у Міжнародному центрі миротворчості та безпеки.

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ