Зима вступає у свої права. На Яворівщині випав сніг

Календарна зима настане через півмісяця, але у природи власні плани. Україну вже засипає снігом. Сьогодні, у понеділок, 19 листопада 2018 року, Яворівщина має нагоду спостерігати за снігопадом, який накриває територію. Сніг, щоправда, не лапатий, але для багатьох людей це нагода пройнятись особливим зимовим настроєм.

Сьогодні опади очікуються на більшій частині території країни – на заході, півночі та в центрі сніг, а на півдні і південному сході дощ із мокрим снігом. Середня температура повітря вдень в Україні – від 1 градуса морозу до 2 градусів тепла.

У вівторок, 20 листопада 2018 року, сніг буде засипати вже всю Україну (хіба що в Закарпатській області вдень без опадів). Протягом дня в різних регіонах країни від 1 до 3 градусів вище нуля. Вночі найхолодніше на півночі і на сході – до 4 градусів морозу.

У середу, 21 листопада 2018 року, поліпшення погодних умов, на жаль, очікувати не варто. По всій країні дощ із мокрим снігом. Температура повітря, як і напередодні, вдень 1-3 градуси тепла, вночі від 0 до 3 градусів морозу.

14 листопада 2018 року через перший сніг в Україні сталось більше тисячі аварій, з них 498 – у столиці.
Зима – період справжніх випробувань для водія та його “залізного коня”. Готуватись до морозів треба заздалегідь:
– Запітнілі вікна.
Із запітнілими вікнами досить легко впоратись. Достатньо просто провітрити салон автомобіля. Відкрийте вікна або ж включіть кондиціонер. Також доречно часто очищувати від бруду та снігу повітрозабірники та гумові килимки. Не забувайте й взуття обтрушувати від зайвого снігу, коли сідаєте в салон. Наостанок, виходячи з автомобіля, залиште двері відкритими на декілька хвилин, щоб температура в автомобілі зрівнялася із вуличною.

– Замерзання дверного замка.
Мало хто любить мороз, а особливо, коли замерзає замок і доводиться проходити квест “Потрап у авто”. Не спішіть витягувати запальничку чи сірники. Також не варто використовувати механічні методи. Так можна пошкодити серцевину. Вирішується ця ситуація досить просто. “На такий випадок у мене взимку з собою завжди є спеціальні засоби, – розповідає водій “Мерседес-таксі”, – Вприснув аерозоль у замкову щілину і можна спокійно відкривати двері”.

– Перевзуваємо авто вчасно.
Згідно ПДР, переходити на зимову гуму українцям рекомендують з 15 листопада, але позначки термометра ще й досі показують високі температури. Тож деякі експерти наголошують, що найкраще перевзувати авто тільки тоді, коли на вулиці не вище +7°C.

– Ні ручнику.
Взимку забудьте про ручник. Конденсат, що утворюється під час руху на різних частинах автомобіля, замерзає і призводить до міцного знерухомлення гальмівних колодок.. Замерзле гальмо не так просто розворушити вручну. При сильних морозах, фіксацію транспортного засобу краще проводити включеною передачею.

– Замерзлі вікна.
Щоб уникнути такого небажаного замерзання лобового скла, не закривайте машину відразу, а почекайте, поки з салону вийде тепле повітря. За кілька хвилин до паркування також можна включити піч на охолодження і прочинити вікно. Не забувайте й про спеціальні рідини та аерозолі. Вони точно вбережуть скло від морозу.

Більше новин на: Яворів Інфо

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ