Шкідливість спалювання відходів у домашніх умовах

Алла Войціховська, еколог 1-ої категорії МБО “Екологія-Право-Людина” наголошує і застерігає:
“У селі Рогізно Яворівського району збудовано цех з виготовлення взуття. Внаслідок виробництва утворюються відходи гуми, пластику. Зазначені відходи розміщаються поза його межами. Мешканці забирають ці відходи і спалюють у котлах, печах. Таке спалювання категорично забороняється та небезпечне для здоров’я і життя людей.
Полімерні відходи при низьких температурах (у котлах, печах) спалювати небезпечно. Серед продуктів горіння полімерів поряд із чадним і вуглекислим газами утворюються ацетилен, леткі циклічні та ациклічні вуглеводні, які можуть уражувати органи дихання та викликати отруєння, рак.
Для безпечного спалювання полімерів потрібні високі температури. Зокрема, необхідна температура >850ºС та встановлення очисного обладнання з фільтрами і сорбентами.
Якщо відходи містять полівінілхлориди, то при їхньому спалюванні утворюються поліхлоровані дибензодіоксини (діоксини). Діоксини є стійкими і токсичними у довкіллі. Вони мігрують на величезні відстані у повітрі, воді, потрапляють в організм людини, питну воду, харчові продукти, пригнічують імунітет, уражують печінку, нирки, призводять до безпліддя та імпотенції, провокують розвиток ракових захворювань.
Для безпечного спалювання полімерів, виготовлених на основі полівінілхлоридів, необхідна висока температура (>1200ºС) та багатоступенева система очищення викидів в атмосферу із використанням сорбентів. Такі технології спалювання та очищення викидів є дороговартісними, коштують десятки і сотні мільйонів євро, а вартість очисного обладнання становить 20-40 % від усієї технології.
Спалювати відходи від виробництва взуття категорично заборонено у побутових умовах – котлах, печах, бо це несе смертельну небезпеку для людей”.

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ