7 золотих правил при високій температурі у дитини

Що можна і що не можна робити при високій температурі у дитини:

1. Як і коли збивати температуру у дитини.
Збиваємо, якщо вище 38 Ваше завдання — знизити Т до 37.5 З пахвоваї западина, передає Ukr.Media.
Для зниження Т використовуйте парацетамол (ацетомінофен), ібупрофен. Ніколи не використовуйте аспірин, особливо, якщо у дитини вітрянка.
Роздягніть дитини (не вкутуйте!). Не забудьте про прохолодне , свіже повітрі в кімнаті.
Для зниження Т можна використовувати також прохолодні ванни (температура води відповідає нормальній температурі тіла ).
Не використовуйте спиртові обтирання, особливо у маленьких дітей. Пам’ятайте, що алкоголь — отрута для дитини.

2. Чому Парацетомол і Ібупрофен не завжди допомагають?
Справа в тому, що всі препарати в педіатричній практиці розраховуються на вагу конкретної дитини. Препарати потрібно приймати, правильно розраховуючи дозу на вагу конкретної дитини, з допомогою спеціальних мірних шприців Виробники, особливо дешевих парацетамолов, чомусь занижують дози, а орієнтуватися на рекомендацію – «від 6 місяців до 3 років» так само не розумно,так як не може одна доза препарату підходити дитині вагою від 8 до 18 кг.

3. Як правильно приймати жарознижуючі? (Розраховуємо дозу ліків)
Парацетамол (Панадол, Еффералган, Цефекон Д) разова доза препарату 15 мг/кг, тобто для дитини вагою 10 кг разова доза буде 10кг Х 15 =150 мг. Для дитини вагою до 15 кг — 15Х15=225 мг. Таку дозу можна давати до 4 разів на добу, якщо це потрібно.
Ібупрофен (нурофен, ібуфен) Разова доза препарату 10 мг/кг. тобто дитині вагою 8 кг потрібно 80 мг, а вагою 20 кг – 200мг. Препарат можна давати не більше 3 разів на добу.
Препарати знижують температуру протягом години-півтори, приблизно на 1-1,5 градуси, очікується зниження температури до «норми» 36,6 не слід.
Анальгін (метамізол натрію). Застосування препарату в цивілізованому світі не схвалено з-за високої токсичності, пригнічувальної дії на кровотворення.
Можливо одноразове введення препарату в умовах, коли інші, більш безпечні препарати недоступні. Але постійний прийом анальгіну при кожному підвищенні температури абсолютно неприпустимий.
Аспірин (Ацетилсаліцилова кислота) — застосування препарату у дітей до 12 років при вірусних інфекціях заборонено з-за можливого розвитку токсичної энцефалопатиии з пошкодженням печінки – синдрому Рейє.
Німесулід (Найз, Німулід) – кілька років назад широко рекламувався як жарознижувальний у дітей із-за прогалин у законодавстві. Температуру знижує чудово. У цивілізованому світі застосування в дитячому віці заборонено через можливість розвитку тяжкого ураження печінки (токсичного гепатиту). На даний момент застосування препарату у дітей до 12 років в заборонено .

5. Не можна!
— Прикладати холодні предмети до «температурящих» тіла дитини – це провокує спазм судин шкіри. І якщо зниження температури шкіри і відбувається, то температура внутрішніх органів, навпаки, збільшується, що представляє виняткову небезпеку. — Розтирати спиртом або оцтом не можна, оскільки через шкіру ці речовини потрапляють в організм дитини, а значить, можливе отруєння.

6. Що робити при “білій гарячці”?
Чи є користь від високої температури? Безсумнівно! Лихоманка – це відповідь на інфекцію, захисний механізм, що допомагає організму боротися з вірусами, при підвищенні температури тіла в організмі виробляються захисні фактори. Якщо шкіра вашої дитини, незважаючи на високу температуру, рожева, волога на дотик, ви можете бути відносно спокійні – баланс між теплопродукцією і тепловіддачею не порушений.
Але якщо при високій температурі шкіра бліда, руки і ноги холодні, а дитину б’є озноб, то це «біла гарячка», за якої виникає спазм судин. Причиною можуть бути пошкодження ЦНС, нестача рідини, зниження тиску тощо.
Причини, при білій гарячці:
1) Спробуйте дати пів таблетки Нош-пи та інтенсивно розтирайте руками холодні кінцівки дитини. Врахуйте, що жарознижуючі не почнуть діяти в повну силу, поки не пройде спазм судин. Обов’язково викликайте швидку допомогу — вони зроблять ін’єкцію!
2) Виключіть будь-які методи фізичного охолодження – обтирання, загортання в холодні простирадла і т. д.! У вашої дитини і так вже відбувається спазм судин шкіри.

7. Яку форму ліки вибрати?
При виборі форми ліки (рідкої мікстури, сиропу, жувальних таблеток, свічок) слід враховувати, що препарати в розчині або сиропі діють через 20-30 хвилин, в свічках — через 30-45 хвилин, але їх ефект більш тривалий. Свічками можна скористатися в ситуації, коли у дитини виникає блювота при прийомі рідини або він відмовляється пити ліки. Свічки краще використовувати після дефекації дитини, їх зручно вводити на ніч.

Більше новин на: Яворів Інфо

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ