Агітація, брендовані маски та необладнані дільниці

Спостерігачі Комітету виборців України зафіксували низку порушень на виборчих дільницях.

Про це йдеться у повідомленні на сторінці КВУ у Facebook, передає Depo.ua.

Зокрема, на низці дільниць не дотримано протиепімедіологічні заходи. У Луцьку на ДВК №071093 відсутній захисний екран біля столів членів комісії. Така ж ситуація на ДВК №071075. Подібні випадки спостерігачі КВУ фіксують й в інших областях.

Також спостерігачі КВУ повідомляють про черги на дільницях. Зокрема, у Львові на дільницях №№ 461897 та 461896. Не всюди дотримують розмітки щодо соціальної дистанції. Також у Львові (ВД №462028) деякі члени комісії не одягають маски, рукавиці або носять їх неправильно, вимірювання температури відбувається хаотично, на вході в школу лише один антисептик, не дотримується соціальна дистанція.

“Серед проблем – неналежне забезпечення комісій виборчим інвентарем. У Житомирі на частині дільниць в районі Польової сьогодні вранці кабінок для голосування або не було взагалі, або їх привезли лише о 5 ранку в розібраному вигляді. На деякі дільниці кабінки привезли лише частково. На дільниці №181351 кабінки розміщено в такий спосіб, що порушується таємниця голосування виборців”, – розповіли у КВУ.

На Львівщині (ВД №461852) зафіксовано значні організаційні проблеми: антисептики були доставлені на дільницю лише о 08:15, відсутня розмітка для збереження соціальної дистанції, члени комісії не носять маски або носять не правильно.

У Херсонській області на ВД №650758 підготовче засідання розпочалося із запізненням. На ВД №650762 представники поліції на окремих дільницях виконують невластиві їм функції: перевіряють посвідчення спостерігачів та знаходяться в приміщення для голосування, що суперечить Виборчому кодексу України. На ВД №650622 поліцейський фотографував паспорти і посвідчення спостерігача та довіреної особи.

На Луганщині напередодні дня голосування один з кандидатів на посаду Чмирівського сільського голови встановив ввечері 24 жовтня відеоспостереження у приміщеннях для голосування виборчих дільниць №№ 440569, 440571, 440592, 440593. Дії проведено без погодження з дільничними комісіями та попри їх заперечення. Спостерігачі КВУ звернулися з цього приводу до Національної поліції.

У Рівному (виборча дільниця №560978) на дільниці перебував виборець в масці із символікою політичної партії “Рівне разом”. Щоб уникнути порушення, голова комісії надав виборцю ще одну звичайну маску, яку було одягнуто поверх брендованої. На дільниці №560965 також зафіксовано виборця у брендованій масці партії “Рівне разом”, однак йому не було зроблено зауважень від членів комісії.

У Херсоні кандидат на посаду Херсонського міського голови від партії “Слуга Народу” прийшов в приміщення для голосування в масці з партійною емблемою та зробив фото, як він голосує й розмістив це на своїй сторінці у Facebook.

Також спостерігачі КВУ повідомляють про факти незаконної агітації шляхом розсилки в день голосування смс-повідомлень. Так, у місті Кам’янець-Подільський в день виборів зафіксовано розсилку повідомлень на мобільні телефони із текстом: “25 жовтня – єдиний надійний вибір – Батьківщина”.

КВУ фіксує і факти недопуску спостерігачів від організації на окремі дільниці. У місті Рубіжне Луганської області голова ДВК намагався не допустити на дільницю спостерігача КВУ через те, що на дільниці вже зареєструвалося багато спостерігачів (17). Згодом, на цій же дільниці, голова комісії викликала поліцію у зв’язку з тим, що спостерігач від однією з партій фотографував процес голосування. На місце прибула поліція.

У Вінниці (ВД №051582) головний лікар Вінницького обласного госпіталю ветеранів війни дав вказівку не допускати спостерігача КВУ в приміщення ДВК № 051582, мотивуючи це тим, що в нього не має ПЛР-тесту. У Миколаєві (ВД №480425) на засідання комісії не було допущено спостерігачів. Один із присутніх кандидатів викликав поліцію. Також не допустили вчасно спостерігачів КВУ на дільницю № 120086 у с. Ганівка Дніпропетровської області.

Більше новин на: Яворів Інфо

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ

Варто подивитись:

Загрузка...