Багато сімей втратять допомоги на “комуналку”

Через зростання мінзарплат багато сімей втратять допомоги на “комуналку”. Закінчується опалювальний сезон і суми в платіжках за комунальні послуги стануть менше приблизно втричі.
Перш за все, це торкнеться тих мешканців, які не отримували субсидії на оплату “комуналки”, а таких — 2/3 сімей, або до 9,5 млн домогосподарств. Але вже з нового опалювального сезону кількість сімей, які отримують допомогу від держави, скоротиться приблизно на 1,5 млн, а ще в 3 млн сімей субсидії зменшаться. Головна причина — зростання мінімальної зарплати вдвічі (до 3200 грн з 1 січня 2017 р.). Адже, незважаючи на збільшення доходів малозабезпечених, всі нараховані у жовтні 2016 р. субсидії у них збереглися по 30 квітня. Але в Мінсоцполітики нам підтвердили: держдопомогу на оплату “комуналки” перерахують, починаючи з 1 травня. І, на думку експертів, у багатьох її відберуть або зменшать.
На субсидію можуть претендувати сім’ї, витрати яких на “комуналку” перевищують 15% середнього доходу за останні півроку. Все, що понад, оплатить держава, але лише в межах норм споживання послуг. Вони, нагадаємо (призначених до 2016 р. субсидій), становлять 21 кв. м опалюваного житла на людину + 10,5 кв. м на сім’ю (тобто мінімум 31,5 кв. м), 100 кВт-год/міс. електроенергії на 1-2 домочадців + 25 кВт-год на кожного наступного, а також на людину в місяць: 1,6 куб. м гарячої і 2,4 куб. м холодної води (або 4 куб. м холодної), 4,4 куб. м газу на побутові потреби і 5,5 куб. м на обігрів одного “квадрата” при опаленні газом.
Економісти і фахівці у сфері компослуг вважають, що система субсидій у нас роздута і її треба скорочувати, але визнають, що заходи, вжиті владою, боляче вдарять по споживачах.
Президент Украналітцентру Олександр Охріменко нагадав, що, за даними Кабміну, борг держави перед комунальниками за субсидії — 25 млрд грн: “Очевидно, що влада не розрахувала сил і тепер думає, як держдопомогу урізати, зокрема піднявши мінзарплати. Але відсутність субсидій породить інші борги – за “комуналку” не зможуть платити вже споживачі послуг. Як стануть виходити із замкнутого кола, сказати важко”.

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ