Церква закликає відмовитись від пластикових квітів

Спеціальні банери із закликами не нести на могили пластикові вінки та квіти встановлюють на входах до кладовищ з ініціативи Бюро УГКЦ з питань екології. Гасла на них повідомляють про шкоду від пластикових виробів і про альтернативу – живі квіти.
«Пластикові вінки і квіти не несуть жодної богословської символіки, також це традиція, яка поширилася у радянські часи і в Європі подібного немає. Ці вироби починають шкодити екології вже з етапу виготовлення сировини для них, адже для цього використовують нафтопродукти. Левова частка пластикових квітів не потрапляє на сміттєві полігони. Натомість їх палять, виділяються численні токсичні речовини, зокрема діоксини. Зрештою, на кладовищі та «кричуща» пластикова квітка аж ніяк не відповідає атмосфері. Найперше варто розуміти, що найбільше, чого душі наших померлих рідних, близьких, друзів потребують від нас – це молитва.», – зауважив керівник Бюро УГКЦ з питань екології, доктор богословських наук Володимир Шеремета.
Особливо це питання актуальне у Пасхальний період, бо саме тоді люди традиційно закуповують багато пластикових вінків і квітів.

ArticleImages_59567_Банер_1

ArticleImages_59567_банери

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ