Чи скасують в Україні використання по батькові?

Як стало відомо, все більше людей закликає політиків скасувати використання по батькові. Таким чином, крім зручності в спілкуванні, Україна, нібито стане ближчою до Європи. Про це йдеться у матеріалі uagolos.

«Ми відхрестилися від російського впливу, рухаємося до Європи, навіть у Казахстані вводять латиницю, щоб дистанціюватися від Росії etc. Навіщо ці Івановичі, Христофоровичі? Чому не пан Ігор, або пан Богдан, або пані Катерина? Красиво, сучасно, своєчасно!», – пишуть у соцмережах ініціатори.

На думку кандидата історичних наук Ігоря Чорного, сьогодні по батькові поступово стає рудиментом, без якого можна обійтися, як це відбувається в більшості європейських країн. Історики стверджують, що на даний час, коли крім прізвища у всіх базах даних даються і дати народження, без по батькові можна абсолютно спокійно обходитися.

Однак, поки по батькові не буде скасовано на державному рівні, вписувати у паспорт його обов’язково. У паспортному столі розповіли, що чоловік може змінити ім’я або прізвище, проте відмовитися або змінити по батькові зараз він не має права.

Ініціатор законопроекту щодо скасування по батькові Валерій Пацкан пояснив, що плутанини, якої багато хто боїться, не виникне.
«У нас були прецеденти – іноземці навіть без прізвища приходили, з документами, оформленими за законами своєї країни. Питання лише в тому, щоб не втратити ідентифікацію людини. Якщо людина прийшла і сказала, що він – Іванов Іван (без по-батькові), тоді потрібно переконатися в тому, що він дійсно існує в природі і даний громадянин це саме він», – пояснив політик.

Сьогодні широке розповсюдження використання по батькові присутнє в арабській, ісландській, монгольській, російській та болгарській мовах. Країни Європи по батькові не використовують.

Більше новин на: Яворів Інфо

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ