“Чоловічий” грип

В.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун пояснила, чи правдою є те, що чоловікам важче хворіти грипом. За її словами, дослідники займаються пошуком наукової основи цього феномена.

“Деякі хвороби і стан дійсно відрізняються між чоловіками і жінками. Наприклад, біль через ішемічну хворобу серця ми відчуваємо по-різному – чоловіки, як правило, мають класичний “ударний” біль в грудях, а жінки частіше відчувають нетипові симптоми, такі як нудота або задишка. Так само може бути з застудою і грипом”, – пише Супрун.

В.о. міністра охорони здоров’я додала, що поки великих досліджень на цю тему немає і розповіла про те, що відомо зараз:
– жінки можуть мати іншу реакцію на вакцини, що захищає від грипу. У дослідженні щеплення від грипу викликали більше місцевих і системних реакцій і кращу імунну відповідь у жінок. Тестостерон може грати певну роль в цьому процесі, оскільки чоловіки з високим рівнем тестостерону, мали більш низький рівень антитіл;
– в одному з досліджень, в якому аналізували дані за 6 років – дорослі чоловіки мали вищий ризик госпіталізації через грип, ніж жінки;
– було з’ясовано, що чоловіки частіше вмирають від грипу в порівнянні з жінками, незалежно від інших наявних захворювань.

“В цілому вчені схиляються до того, що різниця в хворобі і відчутті симптомів може виникати через гормональні відмінності”, – зазначила Супрун.

Більше новин на: Яворів Інфо

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ

Варто подивитись:

Загрузка...