Кіберполіція оголошує великий набір спеціалістів

Кіберполіція переходить на новий рівень роботи та оголошує великий набір спеціалістів.

ро це Міністр внутрішніх справ заявив під час онлайн конференції ʺЦифрова трансформація держави: перспективи та ризики кібербезпекиʺ.

Арсен Аваков сказав, що за останні 5 років кількість кіберзлочинів зросла у 2,5 раза, а кіберпростір став п’ятою сферою ведення бойових дій.

ʺНа жаль, Україна опинилась на передовій цієї нової війни. Агресія з боку Російської Федерації відбувається не тільки у вигляді військових дій, інформаційних компаній та економічних диверсій, але і у вигляді жорсткої кібервійниʺ, – заявив Міністр.

Арсен Аваков наголосив, що для ефективної протидії кіберзлочинності та гібридним загрозам, МВС виступає ініціатором створення на базі глобального центру взаємодії в кіберпросторі інтеграційного майданчика, який об’єднає усіх ключових гравців та забезпечить максимальну синергію та ефективність української екосистеми безпечного кіберпростору, та як логічний наслідок – посилення системи Національної безпеки України.

ʺНа наше переконання та зважаючи на вимоги сьогодення, підрозділи кібербезпеки повинні бути створені у кожному державному органі та установі. Крім того, кіберполіція переходить на новий рівень – її діяльність, окрім безпосередньої боротьби із кіберзлочинністю, буде спрямована на: виявлення та прогнозування можливих кіберзагроз, у тому числі з використанням штучного інтелекту; надання партнерам інформаційно-консультативної підтримки; вироблення у міжнародній кооперації механізму протидії існуючим та потенційним загрозам, у тому числі глобальнимʺ, – підкреслив очільник МВС.

Окремо Міністр внутрішніх справ зазначив, що лише у цьому році Департамент кіберполіції Національної поліції України знешкодив злочинне угрупування, яке за допомогою криптовалют легалізувало більше ніж 40 мільйонів доларів США, здобутих злочинним шляхом, припинивши діяльність хакерського угрупування, учасники якого створювали шкідливе програмне забезпечення, несанкціоновано втручалися у роботу банків, викрадали та легалізовували кошти.

Департамент кіберполіції ліквідував злочинну групу, яка здійснювала втручання у роботу електронних систем та баз даних державних органів, незаконно збирала інформацію з обмеженим доступом (персональні дані громадян, закриті відомості фінансово-господарської діяльності фізичних та юридичних осіб) та реалізовувала її на різноманітних веб-ресурсах.

ʺНаразі ми оголошуємо новий набір до лав кіберполіції – запрошуємо сміливих, яскравих, вмотивованих і креативних – тих, хто готовий боротися і захищати Україну! Ми маємо стати ʺкомандою командʺ, яка буде потужним партнером світової спільноти безпечного віртуального просторуʺ, – зазначив Арсен Аваков.

Більше новин на: Яворів Інфо

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ